DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU                                              1 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiaj I niedziela miesiąca. Adoracja i zmiana tajemnic różańcowych po Mszy o 11.30. Witamy ks. Piotra Spyrę. Dziękujemy za wygłoszone homilie. Wszystkich chętnych od 17 roku życia zapraszamy na Seminarium Odnowy Wiary, które rozpocznie się w najbliższy wtorek o 19.30.

2. Ofiarami do puszek wspieramy dzisiaj Krajowy Fundusz Misyjny.

3. W tym tygodniu przypadają: pierwszy wtorek - godzinki ku czci św. Michała Archanioła, wieczorem po Mszy nowenna.  Również we wtorek nauki przedmałżeńskie odbędą się o 18.00, a o 18.30 spotkanie z doradcą życia rodzinnego.

Pierwszy czwartek - Godzina Św. - od 16.30. Pierwszy piątek pół godziny przed Mszami. Pierwsza sobota miesiąca - adoracja do 22.00. U chorych będziemy 30.03.

4. Za tydzień – trzecia niedziela Wielkiego Postu i Dzień Kobiet. Matki, siostry, żony, narzeczone i koleżanki polećmy w modlitwie Panu Bogu i postarajmy się, żeby tego dnia każdy miał powód do radości. Będziemy wtedy gościć u nas Siostry Opatrznosći Bożej z Przemyśla.

5. Zachęcamy do uczestnictwa w gorzkich żalach o godz. 15.30  i drodze krzyżowej w środę o 16.00 dla dzieci i w piątek o godz. 16.45 dla dorosłych i 18.15 dla młodzieży.

6. Prasa katolicka: Niedziela: Żołnierze Wyklęci, Rtm Witold Pilecki. GN - Polscy misjonarze z Nowej Gwinei, fragment książki Globalna wojna z chrześcijaństwem.  Przewodnik Katolicki - Kościół a ekonomia, o Dziewczynach Wyklętych, Szukamy prawdziwej mamy.

7. Trwają prace remontowe w prezbiterium.

8. Ofiary na K-ół: KŻR św. Franciszka - 100, na kwiaty 100, Bezim. Zielona 100, Nadstawna 12 - 100, Bezim - 150, 100, Nadstawna 100, 3-ego Maja 100

9. Pod chórem znajdują się formularze zgłoszeniowe dla rodzin, które chciałyby przyjąć młodzież z innych krajów, które  przyjadą na Światowe Dni Młodzieży. Jedną z cech wyróżniających Polaków na świecie jest gościnność i pamiętajmy, że gość w dom, Bóg w dom.

10. Piątkowe nabożeństwo Drogi Krzyżowej dla młodzieży będzie odprawione na terenie przykościelnym. Ci, którzy będą uczestniczyć w nabożeństwie proszeni są o przyniesienie świec.

11. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odszedł do wieczności: + Stanisław Węgrzyn.  Polećmy go miłosierdziu Bożemu: „Wieczny odpoczynek…”

poniedziałek,
02 marca 2015