TRZECIA NIEDZIELA ADWENTU                                      14 grudnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś przypada trzecia niedziela Adwentu, zwana niedzielą gaudete – „Radujcie się” od pierwszych słów antyfony na wejście dzisiejszej Mszy Świętej, umieszczonej w mszale. W tę niedzielę rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie rodzin, przypominające nam o obowiązku ustawicznej modlitwy i troski o rodzinę własną i naszych bliźnich. Taca na Seminarium Duchowne naszej diecezji.

2. We wtorek po „roratach”, na które zapraszamy codziennie o godz.17.30, rozpoczęcie nowenny do Dzieciątka Jezus przed uroczystością Narodzenia Pańskiego. 16 XII Nowenna do św. Andrzeja Boboli o 17.30.

3. Zachęcamy parafian do licznego udziału w „roratach”, nowennie do Dzieciątka Jezus i rekolekcjach adwentowych, które będą u nas od czwartku do soboty w tym tygodniu. Msze o 9.00 i 11.30 z nauką ogólną, 16.00 dla dzieci, 17.30 nauka ogólna i 19.00 dla młodzieży. Poprowadzi je ks. Marcin Gontarz SAC. Spowiedź w piątek i sobotę pół godziny przed Mszami.

4. Są jeszcze wolne intencje mszalne na czas rekolekcji.

5. Otrzymaliśmy dary z Caritasu, które będą wydawane we wtorek od 16.00. Aby je otrzymać należy pójść do Ośrodka Pomocy Społecznej o przynieść odpowiednie zaświadczenie . Informacji na ten temat udziela p. Stefania w Punkcie Charytatywnym bądź w księgarence.

6. Są jeszcze świece na stół wiglijny.

7. TK Niedziela z dodatkiem kulinarnym, artykuły m.in. o Asii Bibi.

8. 06.01 po raz pierwszy w Biłgoraju zostanie zorganizowany Orszak Trzech Króli. Na terenie naszej parafii będą dwa wydarzenia m.in. scena pasterska przy szopce . Na tę okazję przy kościele stanie wielka szopka.

9. Ofiary na K-ół: Bezim 100; Nadstawna 30 A - 100; Nadstawna 100; Lubelska 100; Cegielniana 100; 3-ego maja 100.

10. Za tydzień taca na nasze remonty.

11. Dzisiaj o 14.00 Msza św. dla głuchoniemych.

12. Także dzisiaj OAZA rozprowadza sianko na stół wigilijny. Ofiary przy tym złożone zostaną przeznaczone na rekolekcje wakacyjne.

piątek,
19 grudnia 2014

Tydzień modlitw o życie chrześcijańskie rodzin

Imieniny:
Dariusza, Gabrieli, Urbana