Środa, VII Tydzień zwykły
Dzień Powszedni

Zesłanie Ducha Świętego20 maja 2018 r.

I. Dziś:

1. Bóg zapłać na ofiary na tace, przeznaczone na inwestycje parafialne.

2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców o 16:00.

3. Nabożeństwo majowe dziś o 15:30, w dni powszednie o 17:00. Dziś także majówka przy krzyżu na ul. Czerwonego Krzyża o 19:00.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o 6:30, 10:00, 16:00 i 17:30. Jutro także pielgrzymka do Radecznicy na spotkanie Rodziny Radia Maryja. Transmisja ze spotkania w Radio Maryja i Telewizji Trwam. Zapisy dzisiaj w zakrystii i jutro do 11:00 w księgarence. Wyjazd w poniedziałek o 15:00.

2. W czwartek przypada obchodzone od 5 lat w Polsce święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, dzień modlitwy o świętość dla kapłanów.

3. W piątek o 12:00 Msza św. w intencji Państwowej Straży Pożarnej i Święto Strażaka.

4. Egzamin dla kandydatów do bierzmowania w piątek od 14:00.

5. Spotkanie dla dzieci, które w tym roku obchodzą rocznicę pierwszej Komunii świętej i ich rodziców w piątek o 15:30. Rocznica I Komunii odbędzie się w Boże Ciało.

6. W sobotę zapraszamy wszystkich do modlitwy w Dniu Matki. Żyjącym mamom chcemy wypraszać obfitość Bożych łask, a zmarłym radość wieczną. Tego dnia także wspominamy św. Filipa Nereusza, włoskiego kapłana i apostoła Rzymu.

7. Przestrzegamy przed udziałem w Festiwalu Kolorów, który swoje korzenie ma w hinduizmie, jest więc grzechem przeciwko pierwszemu przykazaniu Dekalogu.

III. W przyszłą niedzielę:

1. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Odpust w Parafii Trójcy Świętej i Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju.

2. Będziemy gościć w naszej parafii Katolickie Radio Zamość. Tego dnia będzie można zobaczyć wóz transmisyjny Katolickiego Radia Zamość i podejrzeć, jak wygląda praca przy transmisji, a także porozmawiać z redaktorami. Będzie można zobaczyć mobilne studio radiowe oraz odbędzie się także kiermasz katolickich książek, także książek dla dzieci, prasy, płyt i gadżetów związanych z działalnością Radia. Katolickie Radio Zamość będzie transmitować z naszego kościoła Mszę o 11:30, oraz wywiady z przedstawicielami grup i wspólnot z naszej parafii. W czasie każdej Mszy Świętej będzie można złożyć ofiarę na tacę oraz po mszy do puszki podczas kiermaszu na funkcjonowanie i rozwój Katolickiego Radia Zamość.

IV. Pozostałe ogłoszenia:

1. Bóg zapłać za ofiary na kościół: dzieci pierwszokomunijne 1500 zł.

2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kościółku są dostępne Niedziela, Gość niedzielny iPrzewodnik Katolicki oraz Katolicki Głos z Biłgoraja.

3. W księgarence można także zapisać się na pielgrzymki: do Lichenia, Skępe i Gietrzwałdu w dniach 28-30 czerwca oraz do Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej i Oświęcimia w dniach: 17-18 sierpnia.

4. 26 maja pielgrzymka Legionu Maryi do Radecznicy – zapisy w księgarence.