6:30, 7:00, 17:30 (czas zimowy)

Wczytywanie...

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                 13 kwietnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna najważniejszy okres naszych przygotowań do świętowania Zmartwychwstania Pańskiego. Starajmy się przeżyć ten tydzień w skupieniu, uczestniczyć w nabożeństwach Wielkiego Tygodnia, aby wzmacniać naszą wiarę i coraz pełniej i bardziej świadomie przeżywać największe wydarzenie w historii zbawienia.

2. Okazja do spowiedzi w tym tygodniu będzie jeszcze w następujące dni: Wielki Poniedziałek, Wielki Wtorek i Wielka Środa rano i wieczorem od 16.30. Ksiądz Proboszcz i ks. Krystian odwiedzą chorych w Wielki Wtorek od 8.00. W Wielką Środę Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.00, w tym dniu konferencja przed chrztem o 16.00

3. 16 kwietnia (Wielka Środa) o godz. 19:30 na Placu Targowym przy ul. Dąbrowskiego w Biłgoraju odbędzie się Misterium Męki Pańskiej. Obsada Aktorska to około 200 osób. Gościnnie wystąpią grupa Pro Antica z Lublina, Gladius z Biłgoraja. Całość uatrakcyjni nam pokaz walk grup rekonstrukcyjnych jak również obecność jazdy konnej. W tym roku czeka nas wiele ciekawych rozwiązań technicznych które jak sądzę pozwolą nam lepiej przeżyć widowisko duchowo kulturalne, między innymi telebim który będzie ustawiony na placu targowym.

4. W Wielki Czwartek rano ksiądz biskup odprawi w katedrze Mszę krzyżma o godz.10.00. Podczas tej Mszy św. kapłani odnowią swoje przyrzeczenia oraz zostaną poświęcone oleje, które następnie są wykorzystywane podczas udzielania sakramentów: chrztu, bierzmowania, sakramentu namaszczenia chorych oraz święceń prezbiteratu i biskupstwa.

5. Wieczorem Mszą św. Wieczerzy Pańskiej rozpoczniemy celebrację Triduum Paschalnego, które będzie trwało do niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego. Są to już dni świąteczne, gdyż wspominamy i celebrujemy najważniejsze wydarzenia naszego odkupienia. Dlatego też, mimo iż są to dla wielu z nas jeszcze dni robocze, postarajmy się nie opuszczać tych nabożeństw. Msza św. Wieczerzy Pańskie będzie sprawowana przez wszystkich kapłanów naszej parafii o godz.17.30. W Wielki Piątek Nowenna do Bożego Miłosierdzia o 15.00. Droga Krzyżowa o 15.30 , po niej rozpocznie się Liturgia Wielkiego Piątku. Droga Krzyżowa ulicami naszego miasta w Wielki Piątek o 20.00 z Kościoła WNMP do kościoła p.w. św. Marii Magdaleny.

6. Wielki Piątek to dzień, w którym wspominamy mękę Pana Jezusa, dlatego też na znak jedności z Nim zobowiązani jesteśmy do zachowania wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i ścisłego postu, podobnie jak to było w Środę Popielcową. Możemy w tym dniu spożyć jeden posiłek do syta, a pozostałe dwa tylko, aby się trochę pożywić. Niech post w tym dniu nie będzie dla nas jedynie obowiązkiem, lecz niech stanie się wyrazem naszej miłości do Tego, który za nas oddał swoje życie. Zachęcamy również, by także w sobotę zachować wstrzemięźliwość w spożywaniu posiłków, co pozwoli nam z tym większą radością w sercu zasiąść do wielkanocnego stołu w niedzielny poranek.

7. Wielka Sobota jest dniem, w którym podobnie jak w Wielki Piątek nie sprawuje się Mszy św. Liturgia Wigilii paschalnej bowiem, sprawowana późno wieczorem, u nas o 19.00, jest już rozpoczęciem celebracji uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Błogosławienie pokarmów rozpoczniemy od godz.8.00 do 13.00 i będzie się ono odbywało co pół godziny. W tym czasie będzie również trwała adoracja Najświętszego Sakramentu przy grobie Pana Jezusa. Postarajmy się zatem tak zaplanować nasze przyjście do kościoła, abyśmy mogli zatrzymać się choć 15 min. na adoracji. Święcąc pokarmy pamiętajmy o ubogich, dla nich będzie wystawiony kosz, do którego można będzie składać dary. Wydawanie pokarmów dla potrzebujących od 14.00 w Wielką Sobotę.

8. Zachęcamy do adoracji Jezusa w ciemnicy do 22.00. W Wielki Piątek przez całą noc i z Wielkiej Soboty na Wielkanoc całą noc. W Wielką Sobotę o 22.30 rozpocznie się Uwielbienie Zmartwychwstałego Jezusa. Ks. Krystian i zespół Kanaan serdecznie zapraszają.

9. W Wielkanoc rezurekcja o 6.00, następne Msze św. o 10.00, 11.30, 13.00 i 16.00. Prosimy o przygotowanie do procesji feretronów i chorągwi. Procesja przejdzie ulicami Kościuszki, Ogrodową, Wacek Wasilewskiej. Prosimy nie parkować samochodów na trasie procesji.

10. Ofiary na kwiaty: KŻR - Dzieciątko Jezus - 100; Nadstawna - 50; KŻR - Ucieczko Grzesznych - 100; KŻR - MB Dobrej Rady - 150; KŻR - Przybytku Sławnej Pobożności - 70;  Emeryci i pracownicy Sanepidu - 100; KŻR - Panno Czcigodna - 70; KŻR - św. Tomasza - 50; KŻR - Matko Przedziwna - 70; Nadstawna - 100; KŻR - św. Jerzego - 100.

11. Dzisiaj po Mszy św. o 16.00 spotkanie dla przygotowujących się do bierzmowania w kościele.

sobota,
19 kwietnia 2014

Wielka Sobota

Imieniny:
Adolfa, Tymona

Sonda

Czy uczestniczył/a byś w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych przed ŚDM Kraków 2016 r.

Tak regularnie

Tak od czasu do czasu