XVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 24 lipca 2016

1. Od minionej środy trwają XXXI Światowe Dni Młodzieży, których hasłem są słowa jednego z ewangelijnych błogosławieństw: „Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią” (Mt 5,7). We wtorek, 26 lipca nastąpi ich oficjalne otwarcie w Krakowie, a od czwartku przewodzić im będzie Ojciec Święty. Otaczajmy modlitwą to wydarzenie, by dla wszystkich stało się ono umocnieniem w wierze, nadziei i miłości.

2. Dzisiaj po Mszach Świętych błogosławimy kierowców i ich pojazdy z okazji przypadającego jutro wspomnienia Świętego Krzysztofa. Zbieramy ofiary do puszek na środki transportu dla polskich misjonarzy MIVA POLSKA (1gr za 1 przejechany kilometr)

3. We wtorek 26.07. br. wspomnienie świętych Joachima i Anny dzień wdzięczności dla dziadków.

4. 27.07. br. o 2200 wyjazd na Jasną Górę na spotkanie  z papieżem Franciszkiem. Wejście do sektorów od 200 – 700. Wydajemy wejściówki na to spotkanie wraz z palnem.

5. Za tydzień  będzie z nami s. Lucyna z Kijowa pracuje w tamtejszym Radio Maryja. Będziemy mogli wesprzeć ją w modlitwą i ofiarami.

6. Są nowe numery gazet: Niedzieli; Gościa Niedzielnego; Przewodnika Katolockiego.

7. Od środy jest w naszym rejonie  młodzież z Litwy 120 osób. 4 kapłanów: księża Daniel, Andrzej, Ronald, Marek. Dwie siostry Paula i Erika oraz klerycy. Dzięki naszym gościnnym rodzinom, wolontariuszom, władzom samorządowym i przede wszystkim dzięki ogromniej pracy ks. Leszka, który koordynował z zespołem działania podczas dni młodzieży w naszym rejonie. Nasi goście mogli przeżyć niezapomniane dni na ziemi biłgorajskiej. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać. Błogosławieni miłosierni albowiem oni miłosierdzia dostąpią.

8. Uwaga! Spotkanie dla osób wyjeżdżających na Światowe Dni Młodzieży do Krakowa w poniedziałek 25.07. br. po Mszy Świętej wieczornej w kościele.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       25 VII – św. Jakub, Apostoł;

·       25 VII – św. Krzysztof, którego imię oznacza „niosący Chrystusa”; patron kierowców i podróżujących;

·       26 VII – święci Anna i Joachim, rodzice NMP i dziadkowie Pana Jezusa;

·        29 VII – św. Marta, siostra Marii i Łazarza z Betanii;