21 sierpnia 2016 r.

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA W CIĄGU ROKU

1.Pan Bóg wszystkich nas powołuje do wspólnoty ze sobą, powołuje do zbawienia. Trzeba nam jednak wciąż „wchodzić przez ciasne drzwi”, nieustannie podejmować trud życia zgodnego z Chrystsową Ewangelią. Wytrwale módlmy się o łaskę wierności i potrzebne siły.

2.We wtorek – 23.08. - rozpoczynamy Triduum (wtorek, środa, czwartek) przed Uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej. Temat przewodni: „Maryja Nauczycielką wiary, nadzei i miłości”.

3.Zachęcamy do udziału we Mszach św. w tygodniu. Znajdźmy czas, by przyjść na Eucharystię i karmić się Bożym Słowem i Ciałem Pańskim. Na środę i czwartek można zamówić intencje mszalne. W tym tygodniu towarzyszy nam szczególne wstawiennictwo Maryi, naszej Matki i Królowej. Jutro, w poniedziałek – 22.08. -  przypada wspomnienie NMP Królowej, a w piątek – 26.08. -  Uroczystość NMP Częstochowskiej. W piątek, z racji uroczystości, nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. W środę – 24.08. - obchodzimy Świeto św. Bartłomieja, Ap. Dzisiaj Dożynki Powiatowe w Biłgoraju; dziękujemy Bogu za owoce ziemi, a braciom rolnikom za ciężką pracę.

4.We wtorek, w kolejną rocznicę podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow, obchodzimy ustanowiony przez Parlament Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii, by ludzkość została zachowana od podobnych zagroźeń; módlmy się także za prześladowanych i mordowanych naszych braci chrześcijan w wielu krajach świata.

5.Są nowe gazety „Niedziela”: wiele art.o pielgrzymowaniu na Jasną Górę, o uzdrowionej siostrze przez wstawiennictwo św. Jana Pawła II, o wydarzeiach w naszej diecezji. „Gość Niedzielny” mówi m.in. o obrończyni życia z Kanady, o Islamie, o tragicznej śmierci kapłana francuskiego. W „Przewodniku Katolickim” też wiele ciekawych artykułów.

6.Bóg zapłać za dzisiejsze ofiary na nasze inwestycje parafialne. Bóg zapłać za cotygodniowe, bardzo piękne, jak małe dzieła sztuki, dekoracje kwiatowe naszego kościółka. Czynimy to na ręce P. Nadziei. Biblioteka czynna  wtorek i czwartek od 16.00 do 17.00.

7.W tym tygodniu patronują nam: 24.08 – św. Bartłomniej Ap, który według tradycji głosił Dobrą Nowinę w Indiach i tam poniósł śmierć męczeńską. Odpust w Goraju. 27.08. - św. Monika, matka św. Augustyna, jej łzy, a nade wszystko gorliwa i wytrwała modlitwa oraz święte życie doprowadziły do nawrcenia męża i syna.

8.Witamy dzisiaj w naszej parafii nowych wikariuszy:

- Ks. Artura Schodzińskiego, rodem z Bidaczowa, ma 12 lat kapłaństwa, pracował w kilku parafiach, m.in. w Lubaczowie, kilka lat w Argentynie, przez ostatnie miesiące wspomagał bardzo chorego Ks. Proboszcza w Różańcu. Życzymy Mu pięknej posługi w naszej parafii.

- 2-Wikariusz, Ks. Sebastian Koper, rodem z Majdanu Sopockiego, neoprezbiter; pełen zapału i entuzjazmu, nowych pomysłów duszpasterskich, rozpoczyna swoją posługę w naszej parafii. Na pewno będze nas ubogacał swoją osobowością i zapisywał piękną kartę pracy kapłańskiej w swojej pierwszej parafii.

Czujcie się dobrze wśród nas, otoczeni życzliwością i modlitwą parafian.

środa,
24 sierpnia 2016