Wyszukiwanie

Msze św.

Niedziela

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00

Poniedziałek - Sobota

6:30, 7:00 i 17:30

Święta

Niedziela, XXV Tydzień zwykły
Rok B, II
Dwudziesta Piąta Niedziela zwykła

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
306970

Ogłoszenia Duszpasterskie

24 niedziela zwykła w ciągu roku, 16 września 2018 r.

I. Dziś:

 1. Dzisiejsza niedziela w szczególny sposób w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu. Wiemy, że media, jeśli chcą, mogą być wspaniałym narzędziem ewangelizacyjnym. Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie. 
 2. Bóg zapłać za ofiary na tace przeznaczone na inwestycje parafialne. W tym tygodniu wykonano ścianki działowe budynku. Bóg zapłać naszym parafianom za pomoc w pracach niefachowych przy naszym budynku. 
 3. Spotkanie dla rodziców dzieci klas III, które w tym roku szkolnym przystąpią do pierwszej spowiedzi i Komunii św., odbędzie się po Mszy św. o 13:00.
 4. Po Mszy św. zbiórka do puszek na Katolickie Radio Zamość.
 5. Dzisiaj Nowenna do św. Andrzeja Boboli i Msza święta zbiorowa o godz. 16.00. 

II. W tym tygodniu:

 1. Jutro przypada 79. rocznica napaści sowieckiej na Polskę. Modlitwą ogarniamy naszą Ojczyznę oraz kraje, w których panują wojny i zagrożone jest bezpieczeństwo. Niech krzyże, na które patrzymy będą zachętą do modlitwy za tych, którzy zginęli podczas wywózek na nieludzkiej ziemi, za tych, którzy nie mają swoich grobów. O godz. 11.00 Msza święta przy krzyżu katyńskim. Uroczystości organizuje Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących i Parafia św. Jana Pawła II. 
 2. We wtorek przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona polskiej młodzieży. Mimo upływu stuleci jest on nadal czytelnym wzorem życia dla młodego pokolenia. 
 3. W czwartek wspomnienie św. Andrzej, kapłana i św. Paweł, kleryka i Towarzyszy -męczenników koreańskich z XIX wieku.
 4. Spotkanie ministrantów we czwartek o godz. 16.00
 5. W piątek, 21 września, obchodzimy święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. 
 6. W sobotę 22 września, wspominamy bł. Bernardynę Jabłońską, albertynkę urodzoną
  w Pizunach k. Narola.
 7. W sobotę o godz. 11.00 odbędzie się konferencja przedchrzcielna. Zapraszamy rodziców, a także osoby z naszej parafii, które w najbliższym czasie będą chrzestnymi.

III. Inne:

 

 1. Rozpoczęcie nowego roku formacyjnego w oazie za tydzień (23 wrzenia) na Mszy św. o 16:00. Po Eucharystii dyskoteka w bibliotece parafialnej. Zapraszamy także nowe osoby.
 2. 6 października odbędą się w Warszawie jednodniowe rekolekcje dla młodzieży "Stadion Młodych". Szczegóły na stronie internetowej i na plakacie. Organizujemy wyjazd z naszej parafii. Zapisy do czwartku u ks. Sebastiana.
 3. W czerwcu przyszłego roku do sakramentu bierzmowania przystąpią uczniowie klas 3 gimnazjum i klas 8 szkole podstawowej. Miejscem przygotowania do przyjęcia sakramentu jest parafia zamieszkania. Pierwsze spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców odbędzie się w  niedziele 30 wrzenia na Eucharystii o 16:00. Tego dnia także zapisy na listę kandydatów. W razie pytań pomocą służą ks. Karol i ks. Sebastian.
 4. Bóg zapłać za ofiary na kościół: KŻR św. Dominika  -  200 zł, Bezimienna -  100 zł. 
 5. Bóg zapałać za zebraną makulaturę. Było jej tak dużo, że nie udało się jej zabrać jednym transportem. To jest piękny wyraz naszej troski o sprawy misji. Bóg zapałać naszym braciom ze Wspólnoty Oblubieńca za pomoc w załadunku 
 6. Do nabycia nowe numery prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa niedzielnego, Przewodnika katolickiego, Katolicki Głos z Biłgoraja.