16 NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                       20 LIPCA 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. We wtorek 22 lipca doroczny odpust ku czci św. Marii Magdaleny w Puszczy. Suma o 12.00. Msza św. na cmentarzu.

2. W środę 23 lipca przypada święto św. Brygidy - patronki Europy.

3. W piątek 25 lipca obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła, jednego z pierwszych Apostołów, brata św. Jana. Zwany jest Starszym lub Większym.

4. Tego samego dnia czcimy też św. Krzysztofa, męczennika z III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Z racji na wspomnienie tego świętego w przyszłą niedzielę po Mszy św. o 13.00 pobłogosławimy nasze pojazdy i będziemy modlili się o roztropne wykorzystywanie. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku i każdą naszą podróż rozpoczynajmy od niej. Od jutra pod chórem będzie wystawiona puszka. Kierowcy są zachęcani do złożenia ofiar (1 gr za 1 przejechany w ciągu roku kilometr), które zostaną przeznaczone na zakup środków lokomocji dla naszych misjonarzy.

5. W sobotę 26 lipca wspominać będziemy św. Joachima i Annę, rodziców NMP. Tego dnia pamiętajmy w modlitwie o naszych babciach i dziadkach.

6. Zachęcamy do zapisywania się na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę.

7. Jest nowy numer TK Niedziela

8. Taca z dzisiejszej niedzieli przeznaczona na remonty przy naszym kościele.

czwartek,
24 lipca 2014

św. Kingi, dziewicy - wspomnienie obowiązkowe

Imieniny:
Kingi, Krystyny, Kunegundy

Sonda

Czy uczestniczył/a byś w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych przed ŚDM Kraków 2016 r.

Tak regularnie

Tak od czasu do czasu