DWUDZIESTA DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

19 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przypadająca dziś 29. niedziela w ciągu roku jest zarazem Niedzielą Misyjną, rozpoczynającą Tydzień Misyjny. Zatem w naszych modlitwach w tym tygodniu w sposób szczególny pamiętajmy o misjonarzach duchownych i świeckich, którzy, zostawiwszy swoje domy i swoich bliskich, udali się do dalszych i bliższych krajów, by dawać świadectwo o miłości Chrystusa do każdego człowieka. Każdego dnia odmawiany będzie różaniec misyjny. Taca w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na potrzeby misji. W ciągu tygodnia możemy składać ofiary na ten cel do puszki.

2. We wtorek 21 X o godz. 18.00 odbędzie się konferencja dla narzeczonych.

3. W środę minie rok od nawiedzenia naszej parafii przez kopię cudownej figury św. Michała Archanioła z Gargano. Rano o 6.00 godzinki, a po wieczorowej Mszy św. procesja uwielbienia Boga przez wstawiennictwo Aniołów i Archaniołów.

4. Za tydzień nasz parafialny zespół Kanaan zapewni oprawę muzyczną wszystkich Mszy św. Nasi młodzi muzycy będą dzielić się z nami swoimi talentami, a po każdej Mszy św. będzie możliwość nabycia płyt i wsparcia ich ofiarami do puszek, ponieważ zbierają pieniądze na nowy sprzęt, aby jeszcze piękniej włączać się życie parafii.

5. Za tydzień po Mszy św. o 16.00 w kaplicy św. Andrzeja Boboli odbędzie się spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·       20 X – św. Jan Kanty (1390-1473), prezbiter;

·       21 X – bł. Jakub Strzemię (1340-1409), franciszkanin, biskup;

·       22 X – św. Jan Paweł II (1920-2005), pierwszy odpust ku czci naszego rodaka w nowym kościele. Msze św. o 6.30, 8.00, 10.00, suma o 12.00 i 18.00. Ks. Proboszcz i parafianie serdecznie zapraszają na tę uroczystość.

wtorek,
21 października 2014

bł. Jakuba Strzemię, biskupa - wspomnienie obowiązkowe

Dziś także:
Tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

Imieniny:
Hilarego, Urszuli