TRZYDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                 26 października 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przeżywamy dzisiaj rocznicę poświęcenia naszego kościoła, czyli dnia, w którym ten budynek został przeznaczony wyłącznie do kultu Bożego. To święto naszej wspólnoty, która gromadzi się w tej świątyni. To jej obrazem jest nasz kościół parafialny zbudowany w latach 1790-93. Konsekrowany w 1798r. przez Bpa chełmskiego Ważyńskiego, rozbudowany w latach 80-tych przez ks. Gorala. Po Mszy św. wieczorowej w kaplicy św. Andrzeja Boboli odbędzie się spotkanie przygotowujących się do sakramentu bierzmowania.

2. Taca przeznaczona jest na potrzeby misji.

3. Jak słyszymy muzyczną oprawę Mszy świętych zapewnia dzisiaj nasz parafialny zespół Kanaan. Po Mszy św. będzie możliwość nabycia płyt i wsparcia ofiarami do puszek naszych młodych muzyków, którzy zbierają pieniądze na nowy sprzęt, który pomoże jeszcze piękniej włączać się w życie naszej parafii.

4. Nie zapominajmy również w tych dniach o uporządkowaniu grobów naszych bliskich, o ile tego do tej pory nie zrobiliśmy.

5. We wtorek o godz. 18.00 w sali domu parafialnego odbędzie się konferencja dla narzeczonych.

6. W piątek, 31 X o godz. 18.00 w wigilię uroczystości Wszystkich Świętych chcemy uczcić naszych świętych, których relikwie mamy w naszym kościele. Nabożeństwo przygotowuje Ruch Światło-Życie. Serdecznie zapraszamy. Spotkania tej grupy odbywają się w każdą niedzielę o 11.00 w salce na plebanii.

7. W nadchodzącą sobotę, 1 listopada, będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 na cmentarzu i 16.00. Zaś w przyszłą niedzielę, 2 listopada, mimo że jest to niedziela, będziemy przeżywać wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. To właśnie w ten dzień powinniśmy się szczególnie modlić za naszych zmarłych i nawiedzać ich groby. Msze św. o 7.00, 8.30, 10.00, 12.00 na cmentarzu i 16.00.

8. Od 1-ego do 8-ego listopada można uzyskać odpust zupełny dla siebie bądź jednej zmarłej osoby na normalnych warunkach, czyli

1. Wzbudzić intencję jego otrzymania.
                2. Być w stanie łaski uświęcającej.
                3. Wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu.
                4. Przyjąć w tym dniu Komunię Świętą.
                5. Odnowić naszą jedność ze wspólnotą Kościoła poprzez odmówienie: “Ojcze nasz”, “Wierzę w      Boga” oraz modlitwy w intencjach bliskich Ojcu Świętemu.

9. Na stoliku pod chórem wyłożone są kartki wypominkowe. Różańce za naszych zmarłych rozpoczniemy od 3 listopada i będziemy je odmawiać przez cały miesiąc. Zachęcamy do modlitwy za naszych zmarłych, ponieważ oni tego od nas najbardziej oczekują. Niech nasza pamięć o tych, którzy już odeszli nie ogranicza się tylko do zewnętrznego wymiaru, czyli zniczy i wiązanek.

10. Ofiary na K-ół: Nadstawna 12 - 100, 60 - 200, 58 - 200, 500.

11. Adoracja 1-szo sobotnia 1 XI od 17.00 do 21.00

12. U chorych będziemy w 1-szy piątek 7 XI

13. 1 XI przy kościele będzie można złożyć ofiary do puszek na leczenie małego Michałka.

Droga Krzyżowa na cmentarzu przy ul. Lubelskiej o godz. 19.00. Tego dnia również zbiórka do puszek na działania dla upamiętnienia polskiego podziemia niepodległosciowego.

Msza św. o 10.00 na cmentarzu za Pocztą Polową.

14. 2 XI Msza św. na starym cmentarzu - Lapidarium

15. Zapraszamy na film "Mary's Land" w BCK od 24 do 30 X.

sobota,
25 października 2014

świętych Chryzanta i Darii, męczenników - wspomnienie dowolne

Dziś także:
Tydzień modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców

Imieniny:
Darii, Katarzyny