TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 26 czerwca 2016

1. Dziś gościmy w naszej wspólnocie ks. Piotra Spyrę który wygłosi do nas homilę. Ks. Piotr jest od wczoraj dyrektorem Szkoły Nowej Ewangelizacji naszej diecezji.

2. Rozpoczął się ostatni tydzień czerwca. Jeszcze raz pragniemy zachęcić do wspólnej modlitwy do Jezusowego Serca. Nabożeństwa czerwcowe w naszym kościele o godz. 1800. Po nabożeństwie Msza Święta.

3. Tradycyjnie nowenną nieustanną modlimy się w każdą środę. W poniedziałek, 27 czerwca z racji przypada wspomnienie Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odpust w Aleksandrowie

4. W środę świętować będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. To dwa filary, na których opiera się cała nasza kościelna wspólnota. Msze Św. o: 630; 715; 1000; 1700;1830. Ofiary tacowe na Stolice Apostolską.

5. W ostatni dzień czerwca przypadnie czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca. Pierwsze dni lipca to pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

W czwartek, podczas ostatniego czerwcowego nabożeństwa, pomodlimy się za wszystkich powołanych do służby Bożej, a także o nowe i święte powołania.

W pierwszy piątek ks. Proboszcz i ks. Leszek odwiedzą chorych parafian z Komunią Świętą, od 830 a ks. Jan w pierwsza sobotę. Będzie też możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania. Adorację w pierwszy piątek do 2000. W pierwsza sobotę adoracja do 2300.

6. Pielgrzymki:

·       1-2 VII Pielgrzymka nauczycieli na Jasną Górę

·       1 VII pielgrzymka autokarowa do Krasnobrodu na uroczystości odpustowe wyjazd o 1800 powrót po pasterce.

7. Odpusty:

·       1-2 VII Krasnobród

·       3 VII Bidaczów

·       3 VII Gromada (festyn rodzinny)

8. Za tydzień taca na WSD.

9. 28 VII lipca pielgrzymka na Jasną Górę na spotkanie z Ojcem Świętym Franciszkiem

10. Ofiary na kościół: Ks. Marek – 50; Jubilaci 50-lecie matury – 200; Lubelska 3 – 150; rodzina Grabiasów – 200; Jubilaci  61 r. matury – 100.

11. Ksiądz Biskup dokonał zmian personalnych w naszej parafii:

ks. Leszek został mianowany wikariuszem w Katedrze Zamojskiej; ks. Jan został mianowany proboszczem w Czartowcu. Nowymi wikariuszami w naszej parafii zostali: ks. Artur Schodziński i ks. Sebastian Koper – neoprezbiter.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       28 VI – św. Ireneusz z Lyonu, biskup i męczennik;

·        29 VI – święci Apostołowie Piotr i Paweł.

środa,
29 czerwca 2016