DWUDZIESTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Bóg pragnie okazywać nam miłosierdzie – to przesłanie usłyszeliśmy w liturgii dzisiejszej – 20. niedzieli w ciągu roku. Zechciejmy je przyjąć z otwartymi sercami, abyśmy mogli się nim dzielić z tymi, do których Pan nas posyła.

2.  Przypominamy, że zgodnie z prośbą naszych biskupów sierpień jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do wytrwania w abstynencji, ofiarowując ją za tych, którzy sami nie potrafią jej zachować i są uzależnieni od alkoholu. 23.08. I Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych z Zamościa do Krasnobrodu, informacje w gablocie. Zachęcamy.

3. W piątek, 22 sierpnia, będziemy się radowali Maryją – Królową. Pamiętajmy, że Maryja jest Królową wszystkich, gdyż wydała na świat Syna – Króla i Pana wszystkiego.

4. 19-22.08. Exodus Młodych w Zwierzyńcu: modlitwa, muzyka, spotkanie z ciekawymi ludźmi.

5.  A w sobotę, 23 sierpnia, będziemy obchodzili Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych.. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tak zwanej poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać! Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń.

6. Nowy numer tygodnika „Niedziela”, wiele artykułów o pielgrzymowaniu, o bohaterskiej kobiecie z Sudany skazanej na śmierć za wiarę. W naszym dodatku o rocznicy Powstania Warszawskiego , uroczystości w Biłgoraju, Zamościu i o pożegnaniu Proboszcz w Różańcu.

7.Czas wakacji dobiega końca, w księgarni są do kupienia podręczniki do katechezy, prosimy rodziców o zakup tych książek.

8. Bóg zapłać za ofiary na tace przeznaczone na nasze remonty. Ofiary indywidualne: bezimienna-1000 zł., KŻR Ucieczko Grzesznych 240zł., od nowożeńców 200zł., Kościuszki 100 i 50zł.

9. Biuro RM organizuje pielgrzymkę 4,5,6, września- Kalisz, Licheń, Toruń, zapisy w księgarence.

10. Ostrzegamy przed członkami różnych sekt, które szczególnie w wakacje próbują werbować nowych członków z naszych kościołów.

11. 24.08. o godz. 16 00  w BCK-u Koncert Orkiestry Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·        20 VIII – św. Bernard (1090-1153), opat cystersów w Clairvaux (Francja) i doktor Kościoła, wielki myśliciel, teolog i mistyk, nazywany „wyrocznią Europy”;

·      21 VIII – św. Pius X (1835-1914), papież, który odrodził życie eucharystyczne, wydając dekrety o częstszym przystępowaniu do Eucharystii i pozwalając dzieciom na wcześniejszą Komunię Świętą; nazwano go „papieżem dzieci”

środa,
20 sierpnia 2014