DWUDZIESTA DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

31 sierpnia 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Przypadający jutro 1 dzień września to także 75 rocznica wybuchu II wojny światowej. Jest już coraz mniej żyjących świadków tej ogromnej tragedii ludzkości, lecz to nie zwalnia nas od pamięci o tych, którzy zginęli lub ponieśli śmierć podczas 6-letniej zawieruchy wojennej. Pielęgnujmy pamięć o wszystkich ofiarach wojny, troszcząc się o ich groby, modląc się za tych, co zginęli, a przede wszystkich wychowując młode pokolenia do pokoju, ucząc wzajemnego szacunku i zrozumienia wobec każdego człowieka. Na wspomnienie wydarzeń z 1980 r. obchodzimy dzisiaj Dzień Wolności i Solidarności. Za naszą Ojczyznę modlić się będziemy na Mszy św. o 16.00.

2. Jutro rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Msze św.: LO im. ONZ - 8.00; Gimnazjum nr 1 i 2 - 9.00; SP i Gimnazjum Powiatowe - 10.00

3. W 1-szy wtorek miesiąca rano Godzinki do św. Michała Archanioła, a wieczorem po Mszy św. Koronka Uwielbienia Boga przez wstawiennictwo św. Aniołów i Archaniołów.

4. W środę o 18.30 zostanie odprawiona Msza św. z modlitwami o uzdrowienie duszy i ciała., którą poprowadzi ks. Marcin Gontarz SAC. W zakrystii można składać intencje na Mszę św. zbiorową.

5. Po wakacyjnej przerwie wznowione zostaną spotkania Kręgów Biblijnych. Młodzież zapraszamy w poniedziałki na 19.00, dorosłych na tę samą godzinę we czwartki.

6. Są nowe podręczniki do katechezy. Także dzisiaj pod chórem znajduje się puszka do której możemy składać ofiary dla prześladowanych chrześcijan.

7. W nadchodzącym tygodniu przypada również pierwszy czwartek miesiąca. Godzina Święta od 17.30. Pierwszy piątek miesiąca jest dobrą okazją, by z nową gorliwością rozpocząć praktykę obchodzenia dziewięciu pierwszych piątków miesiąca, aby uprosić dar miłosierdzia Bożego dla siebie czy dla innych. Spowiedź pół godziny przed Mszami świętymi. 1-sza sobota, modlitwy po Mszy św. o 18.30, adoracja całonocna, modlitwy ze św. JP II.

8. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z Komunią Świętą: ks. Leszek w piątek od 8.00, ks. Proboszcz i ks. Krystian w sobotę od 8.30. W zakrystii można zgłaszać chorych.

9. Jest nowy numer TK Niedziela: artykuł o reformie szkolnictwa. Za tydzień taca na WSD.

10. Zbiórka zużytych elektronarzędzi do 17 IX na placu przy plebani na wsparcie misji.

11. Za tydzień wyruszy pielgrzymka do Janowa. Na miejscu pielgrzymi będą mogli nabyć książkę "Cuda i łaski".

12. Ofiary na K-ół bezimenne 500, 100, 100.

13. W naszej diecezji rozpoczynamy przygotowania do Światowych Dni Młodzieży. Wymagają one dużego nakładu pracy ludzi młodych, dlatego zapraszamy wszystkich chętnych do zaangażowania się w powstający wolontariat przy Diecezjalnym Centrum Światowych Dni Młodzieży. Posługa w wolontariacie pomoże ludziom młodym poznać ciekawych ludzi, odbyć szkolenia oraz nauczy służby na rzecz drugiego. Warunkiem przystąpienia do wolontariatu jest ukończony 16 rok życia oraz złożenie formularza zgłoszenia pod adresem: Diecezjalne Centrum Światowych Dni Młodzieży Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej ul. Hetmana Jana Zamoyskiego 1, 22-400 Zamość.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·       1 IX – św. Bronisława (ok. 1200-1259),

·       3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła;

wtorek,
02 września 2014