Wtorek, III Tydzień zwykły Rok B, II Dzień Powszedn

III Niedziela Zwykła w ciągu roku, 21 stycznia 2018 r.

I. Dziś:

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w naszej parafii. Dziękujemy wam za wasze otwarte mieszkania i wasze otwarte serca. Bóg zapłać także za ofiary kolędowe i ofiary na kościół. Więcej za tydzień.

2. Bóg zapłać za ofiary na tace przeznaczone na budowę wielofunkcyjnego.

3. Dzień skupienia dla narzeczonych po Mszy o 8:30.

4. Spotkanie dla rodziców dzieci pierwszokomunijnych po Mszy o 13:00.

5. O 16:00 Msza św. za Ojczyznę. Po niej spotkanie opłatkowe Komitetu Rejonowego Ziemi Biłgorajskiej.

6. Wszystkim babciom i dziadkom życzymy błogosławieństwa i zdrowia z okazji ich święta.

7. Po raz ostatni na praktykach w naszej parafii jest diakon Marcin Kornaga. Dziękujemy księdzu diakonowi za pomoc i wygłoszone słowo Boże. Ogarniamy go naszą modlitwą i życzymy świętego kapłaństwa.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro wspomnienie św. Wincentego Pallotiego.

2. W środę wspominamy w liturgii św. Franciszka Salezego, patrona dziennikarzy. Polecajmy Bogu ich jakże ważną pracę. O 17:00 Nowenna do MBNP.

3. W czwartek rozpoczynamy zakończymy tydzień modlitw o jedność chrześcijan. Tego dnia także święto nawrócenia świętego Pawła Apostoła.

4. W piątek w liturgii wspominamy współpracowników św. Pawła świętych Tymoteusza i Tytusa. Zapraszam Radę Parafialną na opłatek w piątek po Mszy św. wieczornej, czyli o 18:00.

5. W sobotę w kościele w Soli o 17:00 koncert kolęd w wykonaniu Maćka Miecznikowskiego. Wstęp wolny. Serdecznie zapraszamy.

III. Za tydzień:

1. W przyszłą niedzielę o 13:00 spotkanie opłatkowe Rodziny Radia Maryja. Mszy św. za Ojczyznę będzie przewodniczył Ks. Bp Mariusz Leszczyński. Po Mszy św. spotkanie w Liceum. Tego dnia dzieci zapraszamy na Mszę św. o innej godzinie.

IV. Inne:

1. Diecezjalne Duszpasterstwo Chorych i „Amazonki” zapraszają wszystkie osoby leczone i po leczeniu onkologicznym na Mszę w ich intencji 3 lutego o 11:00 w kościele św. Michała Archanioła. Mszy się będzie przewodniczył Ks. Bp Marian Rojek.

2. Szpital w Biłgoraju prowadzi nabór do Dziennego Domu Opieki Medycznej w Tarnogrodzie. W ramach ośrodka prowadzona jest rehabilitacja, terapia zajęciowa, dodatkowe zajęcia i wyżywienie. Transport z Biłgoraja i z powrotem. Pobyt w placówce i transport jest całkowicie bezpłatny. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

3. Legion Maryi i Akcja Katolicka przez pół roku wspierali rodzinę w Syrii. Od stycznia wspomagamy kolejną rodzinę wpłacając co miesiąc 510 zł.

4. Do nabycia „Niedzieli”, „Gościa niedzielnego” i „Przewodnika katolickiego” oraz „Katolicki Głos
z Biłgoraja”.

5. Szpital w Biłgoraju zaprasza na bezpłatne badania dotyczące profilaktyki raka jelita grubego. Szczegóły w gablocie ogłoszeń.

6. Przez ręce Maryi zawierzmy duchowe owoce wizyty duszpasterskiej w naszych domach i mieszkaniach oraz budowę domu parafialnego. Wołajmy wspólnie: Pod Twoją Obronę…