PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                  7 lutego 2016

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś gościmy w naszej parafii ks. Krzysztofa Orlickiego z parafii świętych Apostołów Piotra i Pawła z Równego na Ukrainie. Będzie można wspomóc ofiarami do puszek tę wspólnotę parafialną, która buduję kościół. Rozpoczynamy 49 tydzień modlitw o trzeźwość narodu. Zachęcamy do modlitwy i abstynencji w intencji uzależnionych i ich rodzin.

2. To już ostatnie dni karnawału. Przeżyjmy je w duchu chrześcijańskiej radości. Bezpośrednim  przygotowaniem do Wielkiego Postu będzie nabożeństwo 40 godzinne: adoracja od 830 do 1730. Msze Święte 630; 700; 1000; 1730 z kazaniami które wygłosi ks. Henryk Stec.

3. W najbliższą środę przypada Środa Popielcowa rozpoczynająca czterdziestodniowy okres przygotowania paschalnego – okres Wielkiego Postu. Msze Święte z posypaniem naszych głów popiołem na znak pokuty odprawimy o godz. 630, 715; 1000; 1600; 1730. W tym dniu rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o ducha pokuty w Kościele.

4. Środa Popielcowa to dzień postu ścisłego obowiązującego wiernych między 18. a 60. rokiem życia (post polega nawstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych oraz na spożyciu jednego posiłku do syta oraz dwóch skromnych posiłków w ciągu dnia). Osoby starsze i nieco młodsze (które ukończyły 14 lat) są zobowiązane tego dnia do wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych. Przypominamy także, że we wszystkie piątki roku obowiązuje nas wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

5. W czasie Wielkiego Postu powstrzymajmy się od hucznych zabaw, tańców i dyskotek.

7. Czwartek, 11 lutego to liturgiczne wspomnienie Matki Bożej z Lourdes i Światowy Dzień Chorego. Podczas Eucharystii o godz. 1000 pomodlimy się za chorych i tych, którzy nimi się opiekują.

8. W piątek rozpoczniemy nabożeństwa drogi krzyżowej, na które zapraszamy wszystkich parafian. Dzieci zapraszamy od przyszłej środy na godz. 1600. Dorosłych na godz. 1645, a Młodzież na godz. 1815 w piątek. Natomiast od przyszłej niedzieli, pierwszej Wielkiego Postu o godz. 1530 będziemy śpiewać gorzkie żale.

9. Można włączyć się w łańcuch modlitwy w intencji Ojczyzny. Karteczki z modlitwą pod chórem (jedna karteczka na jeden dzień).

10. Dziękujemy panu Janowi z ekipą, panu kościelnemu, panu organiście, pani Marii i ks. Karolowi za rozebranie dekoracji bożonarodzeniowych.

11. Za tydzień taca WSD naszej diecezji. Za tydzień zakończymy w naszej parafii  Rok Życia Konsekrowanego. Będziemy gościć ss. Franciszkanki Służebniczki Krzyża z Żułowa.

12. Są nowe numery gazet: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Katolickiego Głosu Biłgoraja(a w nim artykuł o małym Jasi, który urodził się niewidomy, będziemy mogli go wspomóc naszymi ofiarami), Przewodnika Katolickiego.

13. Ofiary na kościół Kochanowskiego – 300; Nadstawna – 100; 100; 100; Długa – 200; Ogrodowa – 200;

piątek,
12 lutego 2016