DWUDZIESTA SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                  4 października 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

 

1. Dziś – dwudziesta siódma niedziela w ciągu roku, a zarazem pierwsza niedziela października. I niedziela miesiąca. Odpust w Puszczy – św. Franciszka i MB Różąńcowej W tym tygodniu odbędą się spotkania: kręgu biblijnego w poniedziałek młodzież, w czwartek dorośli po Mszy Św. o godz. 17:30. Ministranci zbiórka we czwartek o 17:30 . Zapraszamy chętnych chłopców do dołączenia do grupy ministranckiej. Pamiętajmy o modlitwie w intencji rozpoczynającego się synodu biskupów, który będzie poświecony trudnej sytuacji rodziny we współczesnym świecie. Przy cudownej pogodzie odbył się wczoraj Kongres Różańcowy w Krasnobrodzie, szkoda że nie było nas więcej z parafii.

2. Dzisiejsza niedziela i cały październik stanowią dobrą okazję do zainteresowania się różami Żywego Różańca w naszej parafii. Cieszymy się z parafian, którzy należą już do tych róż, a pozostałych zachęcamy do zaangażowania się w ich działalność.

3. Nabożeństwa różańcowe odbywają się przez cały miesiąc w dni powszednie o godz. 17 przed Mszą, a w niedziele – o godz.: 1530. Dla dzieci różaniec od poniedziałku do piątku o 1600. Wiernych, którzy nie mogę brać w nich udziału, zachęcamy do odmawiania modlitwy różańcowej w swoich domach.

4. W poniedziałek wspomnienie św. s. Faustyny – apostołki Bożego Miłosierdzia; we wtorek godzinki do św. Michała Arch. o 600, a po Mszy Św. wieczornej uwielbienie Boga przez wstawiennictwo śś. Aniołów i Archaniołów.

5. W środę przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej, ustanowione na pamiątkę zwycięstwa floty chrześcijańskiej nad turecką w bitwie pod Lepanto w 1571 roku.

6. We Wtorki  po Mszy Św. o 1830, odbywają się spotkania wspólnoty Przyjaciel Oblubieńca. Zapraszamy również osoby, które nie uczestniczyły w Seminarium Odnowy Wiary. Dla takich osób Wspólnota Przyjaciel Oblubieńca organizuje Kurs Nowe Życie, który odbędzie się przy parafii św. Marii Magdaleny w dniach od 16 do 18 października 2015 roku. Zapisy na kurs w zakrystii. Koszt 60 zł.  Po kursie Nowe Życie rozpoczniemy Szkołę Modlitwy.

7.Przypominamy i zachęcamy do udziału w rekolekcjach ewangelizacyjnych w dniach od 23 do 25 października br. dla małżeństw, osób samotnych, młodzieży, wszystkich chętnych. Za tydzień przed kościołem będziemy zapraszali do udziału. Rodziny, LM i inne grupy będą wręczać zaproszenia indywidualne. Plan na banerach przed kościołem. Przygotowanie rekolekcji wiąże się z wielkim nakładem pracy i finansów prosimy o ewentualne wsparcie. Prosimy rodziny o przyjęcie gości ma 2 noclegi, na czas rekolekcji.

8.Scholka parafialna ma spotkanie w sobotę o 1400 w salce przy plebanii.

9.Za tydzień – dwudziesta ósma niedziela w ciągu roku, a zarazem XV Dzień Papieski, który będziemy przeżywać pod hasłem: „ Patron Rodziny”. Zbiórka do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z niezamożnych i ubogich rodzin polskich, organizowana przez Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia.

 

10. Mamy nowe numery gazet Niedziela; GN; Przewodnik Katolicki; Nasz miesięcznik parafialny. jest dużo ciekawych artykułów.

11. Ofiary na kościół: bezimienna Nadstawna 4 – 500; Lubelska 3 – 100; 50; Jubileusz Maturzystów rocznik 75 – 350; Monte Casino – 100 ; 3 maja – 100.

 

 

 

 

Dzisiaj jest

wtorek,
06 października 2015

(279. dzień roku)

Zegar

Święta

św. Brunona, kapłana - wspomnienie dowolne

Imieniny:
Artura, Brunona

Adres

Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jerzego

ul. Ogrodowa 3

23 - 400 Biłgoraj

tel. 84 686 76 02

Licznik

Liczba wyświetleń:
2734752

Wyszukiwanie