DWUDZIESTA PIERWSZA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                   23 sierpnia 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Siedemdziesiąt sześć lat temu został podpisany wrogi Polsce pakt Ribbentrop–Mołotow. Parlament Europejski postanowił, aby w dniu 23 sierpnia obchodzono co roku Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Z tej okazji modliliśmy się dziś za ofiary nazizmu i komunizmu oraz o zachowanie ludzkości przed nowymi zagrożeniami ze strony reżimów totalitarnych.

2. Żegnamy dzisiaj ks. Krystiana po  3 latach bardzo owocnej pracy odchodzi na studia. Dziękujemy za piękne dzieła, które realizował: Wieczory Uwielbienia, Kręgi Biblijne, Seminarium Odnowy Wiary, praca z młodzieżą gimnazjalną i ministrantami. Życzymy mu dużo sił, zdrowia i darów nieba, by mógł jak najlepiej służyć Bogu i ludziom i realizować swoje kapłańskie pasje.

Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych gregoriańskich u ks. Krystiana, ponieważ będzie to dla niego jedyna forma utrzymania w czasie studiów. Msze będą odprawiane w Lublinie, a także tutaj, gdy ks. Krystian przyjedzie do pomocy. Zmarłych, za których będzie modlił się ks. Krystian będziemy dołączać codziennie do modlitwy wiernych.

3. Dzisiaj o 15.30 Nieszpory, a o 15.00 w BCK spektakl dla rodzin, pt. "Królestwo" na podst. książki "Opowieści z Narnii"

4. Jutro będziemy obchodzić święto św. Bartłomieja Apostoła, nazywanego także Natanaelem. Odpust w Goraju

5. W środę – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30; 7.15; 10.00 i 18.30. Tego dnia nasza parafianka s. Agnieszka Padjasek będzie składać śluby wieczyste w Piasecznie u sióstr Pasterzanek.

6. W sobotę – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela, który zginął za obronę nierozerwalności małżeństwa. Zapraszamy parafian i gości na wspólną modlitwę w intencji polskich rodzin, zwłaszcza tych zagrożonych rozpadem.

7. Zbliża się początek roku szkolnego. Dzieci i młodzież zachęcamy do spowiedzi przed 01.09.

8. Ks. Krystian organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w dniach 4-11 lipca przyszłego roku. Koszt pielgrzymki   700 $ i 1550 zł. Program, i wszystkie szczegóły są zamieszczone w gablocie przed kościołem w księgarence, a także na stronie internetowej naszej parafii. Osoby chętne prosimy, aby zgłaszały się bezpośrednio do ks. Krystiana (nr tel. 723 081 000) do końca października, aby można było zarezerwować bilety lotnicze i hotelowe w Ziemi Świętej. Liczba miejsc ograniczona.

9. Pielgrzymki autokarowe: jutro do Radecznicy, za tydzień do Janowa Lubelskiego. 11-12.09 pielgrzymka LM na Jasną Górę i nie tylko. 19-20.09 Pielgrzymka Ludzi Pracy na Jasną Górę.

10. Ofiary na K-ół:40-lecia 100; Nadstawna 11 - 100; Nadstawna 58 kl IV - 80

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna, któremu modlitwą i łzami wyjednała u Boga łaskę nawrócenia.

·         28 VIII – św. Augustyn, biskup i doktor Kościoła

piątek,