Wtorek, XXV Tydzień zwykły Rok A, I Dzień powszedn

25 niedziela zwykła w ciągu roku, 24 września 2017 r.

I. Dziś:

1. Dziś ostatnia niedziela września. Zapraszamy na nieszpory o 15:30. Modlitwą ogarniajmy studentów, którzy niebawem rozpoczną nowy rok akademicki.

2. Dziś odpust w parafii św. Michała Archanioła w Soli. Suma odpustowa o 12:00.

II. W tym tygodniu:

1. Jutro w Liturgii wspominamy bł. Władysława z Gieleniowa, we wtorek świętych Kosmę i Damiana – patronów farmaceutów, w środę św. Wincentego a Paulo, w czwartek św. Wacława. W modlitwach pamiętajmy o abp. Wacławie Depo.

2. Zapraszamy w czwartek o 18:30 na Mszę św. z homilią wyjaśniającą Liturgię Mszy świętej.

3. W piątek, 29 września święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Archaniołowie cieszą się wyjątkową bliskością Pana Boga, dlatego korzystajmy z ich pośrednictwa, prośmy o pomoc, zwłaszcza w trudnych sprawach, kiedy zaczyna brakować nadziei.

4. Przez cały rok w poszczególnych parafiach Polski trwa całonocna adoracja grup intronizacyjnych NSPJ Króla Królów. W naszej parafii wspomniana adoracja odbędzie się w nocy z piątku na sobotę.

5. W sobotę wspominamy św. Hieronima, który powiedział: „nieznajomość Pisma świętego jest nieznajomością Chrystusa”.

III. Za tydzień

1. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Już dzisiaj zachęcam wszystkich parafian: dzieci, młodzież i dorosłych, do licznego udziałuw codziennej Mszy Świętej i w nabożeństwie różańcowym, które w naszym kościele będziemy celebrowali w następującym porządku. różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16:00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty o 17:00, w niedziele modlitwa różańcowa dla wszystkich o 15:30.  Tych zaś, którym trudniej dotrzeć do kościoła, proszę o wspólne odmawianie różańca w domach.

2. Od października Msza św. wieczorna będzie celebrowana godzinę wcześniej, czyli o 17:30.

3. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas.

4. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu.

5. Za tydzień odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej w sanktuarium św. Marii Magdaleny. Suma o 12:00.

6. Zapraszamy serdecznie dzieci i młodzież na rozpoczęcie roku formacyjnego w Oazie w przyszłą niedzielę o 16:00 na Eucharystię, a następnie na piknik przy plebanii.

IV. Inne:

1. Do przyszłej niedzieli w księgarni można jeszcze się zapisać na wyjazd autokarowy do Łukawca, gdzie weźmiemy udział w modlitwie pt. „Różaniec wokół granic” 7 października. Prywatnie można do innych miejsc. Spis kościołów na ulotkach pod chórem.

2. W księgarni można się także zapisać na jednodniową pielgrzymkę do Zamościa, Krasnegostawu
i Chełma. Szczegółowy plan i zapisy w księgarni.

3. W BCK od piątku 29 września do 5 października można obejrzeć film o Fatimie.

4. Do nabycia nowe numery prasy katolickiej: Niedzieli i Przewodnika katolickiego. W Gościu niedzielnym artykuł o wspólnocie „Sychar” dla trudnych małżeństw.

5. Diecezjalne Duszpasterstwo Pielgrzymkowe serdecznie zaprasza na pielgrzymki do Fatimy i Santiago de Compostella z racji zakończenia Jubileuszu 100. rocznicy objawień MB w terminie: 20-27 października oraz do Ziemi Świętej i Jordanii w terminie: 17-25 listopada. Programy pielgrzymek dostępne są na stronie www.pielgrzymki-ichtis.pl. Zapisy w Katolickim Radiu Zamość i w sklepiku religijnym przy kościele NSPJ w Tomaszowie Lubelskim.

6. Wzywając wstawiennictwa Matki Bożej pomódlmy się za naszą wspólnotę diecezjalną oraz o uświęcenie duchowieństwa: Pod Twoją Obronę…