NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY 22 maja 2016

1. Dziś spotkanie dla kandydatów do bierzmowania po Mszy Świętej o godzinie 1600

Bp Kazimierz serdecznie pozdrawia i dziękuje za ofiary na budowę  kościoła. Wczoraj odprawił Mszę Świętą w intencji ofiarodawców.

2. Dzisiaj zapraszamy na pierwsze majowe nabożeństwo na godz. 1530; majówka od poniedziałku do soboty o godzinie 1800, w środy  1745.

3. We wtorek, 24 maja przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Jest to również, ogłoszony przez Benedykta XVI, dzień powszechnej modlitwy za Kościół w Chinach.

4. W czwartek, 26 maja będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte zostaną odprawione o godz. 700;830;1000;1600 Po Eucharystii o godz. 1000 wyruszymy w procesji z Jezusem Eucharystycznym do czterech ołtarzy po ulicach naszej parafii. Prosimy o przygotowanie ołtarzy parafian z ulic: Kościuszki bl. 30; Nadstawna bl. 56; Nadstawna bl. 35; Wacek-Wasilewskiej. Prosimy o zaangażowanie się w procesję oraz o udekorowanie naszych domów i trasy procesji. Próba sypania kwiatków obowiązkowo dla dziewczynek pierwszokomunijnych i rocznicowych w poniedziałek i środę o 1740. Przypominamy, że jest to uroczystość, w którą katolicy są zobowiązani do uczestnictwa we Mszy Świętej.

W Boże Ciało o godz. 20.00 na placu przy BCK-u odbędzie sie II Biłgorajski Wieczór Uwielbienia prowadzony przez ks. Krystiana Malca i muzyków z całego Biłgoraja.  Zapraszamy do wspólnej modlitwy i uwielbienia Jezusa Miłosiernego obecnego w Najświętszym Sakramencie. W trakcie Wieczoru uwielbienia będą zbierane składki nas finansowanie tego wydarzenia.

5. W tym roku uroczystość Bożego Ciała zbiega się ze świętem naszych mam. O naszych mamach w tym uroczystym dniu będziemy pamiętać w modlitwie.

6. W sobotę, 28 maja przypadnie 35. rocznica śmierci Prymasa Tysiąclecia, Stefana kard. Wyszyńskiego.

7.  Za tydzień w niedzielę młodzież będzie zbierał ofiary na Światowe Dni Młodzieży. Organizacja w naszym rejonie tego wydarzenia pochłonie 40 tysięcy złotych.

8.Pielgrzymki:

·       24.05 – dzieci pierwszokomunijne do Krasnobrodu;

·       25.05 – matki dzieci niepełnosprawnych do Krasnobrodu;

·       28.05 – Legion Maryi do Radecznicy

·       28.05 – Młodzież która przyjmie bądź przyjęła bierzmowanie w tym roku do Tomaszowa Lubelskiego;(zapisy u księży Jana i Karola)

·       31.05 – Chorzy do Krasnobrodu (zapisy u ks. Karola)

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·       26 V – św. Filip Nereusz, kapłan i założyciel zakonnego zgromadzenia oratorianów (filipinów).

wtorek,
24 maja 2016

Wtorek. Wspomnienie Najswietszej Maryi Panny Wspomozycielki Wiernych.