Ogłoszenia duszpasterskie na XVII Niedzielę w ciągu roku        26.07.2015.

1.     Dziś – siedemnasta niedziela w ciągu roku, a zarazem wspomnienie świętych Joachima i Anny, rodziców NMP- dzień wdzięczności rodzicom, dziatkom emerytom. Ofiary do puszek ze względu na św. Krzysztofa na zakup pojazdów dla misjonarzy

( 1 gr. za 1 km). Akcja MIVA.

2.     W tym tygodniu przypada 1 sobota miesiąca. Zachęcamy parafian i gości do uczczenia Matki Bożej, a także za poległych za Ojczyznę okazji przypadającej 71 rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W naszym kościele Msza św. za Ojczyznę w sobotę o godz. 16 00. Adoracja I sobotnia do godz. 24 00, z tym że od 22 00 adoracja w ciszy w intencji małżeństw przeżywających kryzys i rozpadających się. Komunia św. Chorych I sobota od 8 30. Ks. Leszek w czwartek od 11 00.

3.     Przed nami sierpień, miesiąc pielgrzymek do Sanktuariów maryjnych, i miesiąc pamięci o ważnych wydarzeniach z historii naszego narodu. Biskupi apelują do wszystkich wiernych kościoła katolickiego w naszej Ojczyźnie, abyśmy przeżyli go w trzeźwości. W związku z tym zachęcamy parafian i gości do podejmowania zobowiązań abstynencji od alkoholu w sierpniu lub przez dłuższy okres czasu a nawet do końca życia. Zachęcamy też do wstępowania w szeregi Krucjaty Wyzwolenia Człowieka i urządzania wesel bez alkoholu

4.     Bóg zapłać za ofiary na kościół  - z II Niedzieli 7 070zł. KŻR Ucieczka Grzesznych 170 zł., Nadstawna 52 kl.V z racji Nawiedzenia 200zł.

5.     W tym tygodniu patronują nam:

·        29.07. św. Marta, siostra Łazarza i św. Maria- patronka gospodyń domowych i hotelarzy.

·        31.07. św. Ignacy Loyoli, prezbiter

·        01.08. św. Alfons Maria Ligurio, biskup i doktor kościoła

·        02. 08. wyrusza XXXIII pielgrzymka Piesza na Jasną Górę w Biłgoraju będzie 03. 08. prosimy chętnych do przyjęcia pielgrzymów można zabrać ich z pod kościoła Wniebowzięcia NMP.

·         04.08. wyrusza nasza grupa ziemi Biłgorajskiej na Jasną Górę.

wtorek,
04 sierpnia 2015