OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 Niedziela Zwykła, 23 października 2016 r.

1. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Misyjny i rozpoczynamy Tydzień Misyjny, który w tym roku przeżywamy pod hasłem „Ochrzczony znaczy posłany” . Dzisiaj naszą modlitwą ogarniamy misjonarzy świeckich i duchownych, którzy głoszą Ewangelię, nieraz w bardzo ubogich i prowizorycznych warunkach. Z tej racji dzisiejsza taca jest przeznaczona na cele misji. Bóg zapłać za ofiary. W tym ostatnim tygodniu nabożeństw różańcowych módlmy się za misje i misjonarzy.

2. Dziś w naszej parafii odbędzie się Rejonowy Dzień Wspólnoty Ruchu Światło-Życie 

i Domowego Kościoła. Początek na Eucharystii o 11:30.

3. W piątek przypada święto Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Wspólnota do Intronizacji NSPJ przy parafii św. Jana Pawła II zaprasza na adorację całodobową z 29 na 30 października.

4. Zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum na spotkanie za tydzień 

30 października o 16:00. Zapraszamy także rodziców młodzieży bierzmowanej, do modlitwy za nich, o potrzebne łaski w okresie dojrzewania i dorastania. Bierzmowani będą mieli spotkanie 

w kościele, natomiast rodziców zapraszamy do kaplicy św. Andrzeja Boboli.

5. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić rocznicę poświęcenia naszego kościoła parafialnego. (Taca będzie przeznaczona na budownictwo sakralne naszej diecezji.) 

6. Przy wyjściu z kościoła są wyłożone wypominki. Kartki wypominkowe są opatrzone w konkretną datę. Prosimy aby brać kartki na ten dzień, w którym planujemy wziąć udział w modlitwie za zmarłych. Pamiętajmy, aby nie wpisywać na kartach „za dusze zapomniane”. Nie ma dusz zapomnianych w modlitwie, za wszystkich modlimy się podczas modlitwy eucharystycznej.

7. Obok prasy katolickiej są wyłożone kartki na intencje na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Na kartkach mamy wyszczególnione miejsce na podziękowanie i osobną na prośbę. Prosimy, aby intencje na środową nowennę zapisywać wyłącznie na nowych szablonach. Korzystanie z jednego wzoru intencji ułatwi nam modlitwę podczas nowenny. Także wtedy gdy zapisujemy modlitwę w czyjejś intencji, nie podawajmy szczegółowo imienia i nazwiska. Nie wiemy czy druga osoba by sobie tego życzyła. Wystarczy podać samo imię, albo użyć formuły „dla pewnej osoby”.

8. Zachęcamy, aby w naszych prywatnych modlitwach, zwłaszcza w tym miesiącu w modlitwie różańcowej, polecać Bogu naszą Ojczyznę, sprawujących władze i obywateli. Prośmy o jedność i zgodę w naszym kraju.

9. Prosimy osoby, które zamówiły Msze św. w przyszłą niedzielę o 10:00., aby dziś po Mszy św. przyszły do zakrystii. 

10. Zachęcamy do lektury czasopism katolickich: „Niedzieli”, „Przewodnika katolickiego” 

i „Gościa Niedzielnego”. Można już także nabyć kalendarze na przyszły rok: „Kalendarz rolników”, Kalendarz z wieńcami dożynkowymi, „Kalendarz KRZ” ze zdjęciami kościołów Krzyża świętego 

w naszej diecezji. Jest też dostępny „Głos Roztoczański” bezpłatny dodatek Radia Zamość.

11. Bóg zapłać za ofiary na kościół: bezimienna 50 dolarów i bezimienna 1000 zł.

12. Solenizantów i jubilatów obecnego tygodnia zapewniamy o naszej modlitwie.

Zegar

Dzisiaj jest

środa,
26 października 2016

(300. dzień roku)

Msze św.

Poniedziałek - Sobota

6:30, 7:00, 18:30 (czas letni)

Niedziela

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00

Święta

Adres

Parafia Rzymskokatolicka

pw. św. Jerzego

ul. Ogrodowa 3

23 - 400 Biłgoraj

tel. 84 686 76 02