SIEDEMNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU                                                  27 lipca 2014

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. W piątek 25.07 wspominaliśmy w liturgii św. Krzysztofa. Z tej racji dzisiaj po Mszy św. o 13.00 pobłogosławimy pojazdy. Ofiarami do puszek możemy wesprzeć polskich misjonarzy. Prosimy o pomoc w zebraniu ofiar panie z LM.

2. W piątek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Rozpoczęcie uroczystości w naszej parafii Mszą św. o 16.00. Po niej przemarsz do Parku Solidarności. Jest to zarazem pierwszy piątek miesiąca. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pojednania, co będzie możliwe od godz. 6.30 i 18.00. Po Mszy św. wieczorowej adoracja Najświętszego Sakramentu do 20.00.

3. W pierwszą sobotę miesiąca, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest wzbudzenie właściwej intencji, stan łaski uświęcającej, wyzbycie się przywiązania nawet do grzechów powszednich, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz nawiedzenie parafialnego kościoła. Adoracja całonocna. O 21.37 modlitwy do św. Jana Pawła II z ucałowaniem relikwii.

4. W tym tygodniu odwiedzimy chorych z Komunią Świętą. Ks. Leszek w piątek od 8.00, ks. Proboszcz i ks. Krystian w sobotę również od 8.00.

5. 11.08 w Radecznicy odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. W księgarence przyjmujemy zapisy na wyjazd autokarowy.

6. Zachęcamy do zapisów na pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę, która w przyszły poniedziałek 04.08 wyruszy z Biłgoraja. W przeddzień, tzn. w niedzielę 03.08 ok. 18.00 do naszego miasta przybędą pielgrzymi z Zamościa i Hrubieszowa, którzy zatrzymają się pod kościołem WNMP. Tak jak w poprzednich latach, zachęcamy, aby zabrać ich na nocleg, a oni na pewno odwdzięczą się modlitwą w czasie pielgrzymowania do Matki Bożej.

7. Jest nowy numer TK Niedziela, w nim wiele artykułów dotyczących Powstania Warszawskiego.

8. Bóg zapłać za ofiary z zeszłej niedzieli przeznaczone na remonty. Wyniosła ona 9000 zł.

W tym tygodniu patronujĄ nam:

·       29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.

·       31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański, wielki założyciel zakonu jezuitów, z którego pochodzi papież Franciszek

·       1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła

poniedziałek,
28 lipca 2014

św. Sarbeliusza Mahkluf, kapłana - wspomnienie dowolne

Sonda

Czy uczestniczył/a byś w comiesięcznych spotkaniach formacyjnych przed ŚDM Kraków 2016 r.

Tak regularnie

Tak od czasu do czasu