OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 Niedziela Zwykła, 25 września 2016 r.

1. Dziś po Mszy świętej zbiórka ofiar do puszek na ofiary trzęsienia ziemi we Włoszech.

2. Eucharystia z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie jutro o 18:30. 

3. W liturgii w tym tygodniu wspominamy: w środę św. Wacława, męczennika i patrona Czech; w czwartek święto Świętych Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek św. Hieronima, miłośnika Pisma świętego, który powiedział, że „nieznajomość Biblii jest nieznajomością Chrystusa”, w sobotę wspominamy św. Teresę od Dzieciątka Jezus, francuską karmelitankę i mistyczkę. Na Mszy św. o 17:30 będziemy błogosławić róże.

4. Parafia w Majdanie Starym zaprasza na wieczór uwielbienia w piątek o 19:30.

5. Serdecznie zapraszamy na całodobową adorację intronizacyjną NSPJ Króla Królów i Pana Panów. Początek adoracji w czwartek o 19:00. Zakończenie w piątek o 18:30. Niech będzie nas jak najwięcej. Prosimy poszczególne ulice do adoracji. Plan w gablotce. 

6. W sobotę rozpoczynamy nowy miesiąc - październik. Wieczorne Msze święte będą sprawowane o 17:30.

7. Chorych odwiedzimy w pierwszą sobotę od 8:30. O 17:30 Msza św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu NMP. Od 18:00 do 23:00 adoracja pierwszo-sobotnia. Od 20:00 do 21:00 adorację poprowadzi wspólnota Przyjaciół Oblubieńca. 

8. Zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy różańcowej w październiku. W naszym kościółku różaniec dla dzieci od poniedziałku do piątku o 16:00, dla dorosłych od poniedziałku do soboty o 17:00, w niedziele modlitwa różańcowa dla wszystkich o 15:30. Zachęcamy również do wspólnej modlitwy różańcowej w naszych rodzinach.

9. Za tydzień I Niedziela Miesiąca. Po Mszy o 11:30 adoracja Najświętszego Sakramentu. W Kołach Różańcowych zmiana tajemnic. W przyszłą niedzielę zbiórka do puszek na Caritas. Na Eucharystii o 16:00 inauguracja roku formacyjnego Ruch Światło – Życie. 

10. Rodzina Radia Maryja organizuje wyjazd na spotkanie Rodziny Radia Maryja w poniedziałek 3 października w Tomaszowie Lubelskim. Zapisy w księgarence.

11. 15 października na Jasnej Górze będzie miała miejsce Narodowa Modlitwa Przebłagania. Organizujemy wyjazd z naszej parafii 15 października o 4:30. Zapisy w księgarence.

12. Burmistrz Biłgoraja prosi o przekazanie mieszkańcom następującej wiadomości:

Zbliża się sezon grzewczy i wkrótce zapewne będziemy mogli zaobserwować znaczne pogorszenie jakość powietrza. Odpowiedzialność za taki stan ponoszą ci mieszkańcy, którzy w ramach oszczędności lub z braku świadomości o zagrożeniach, spalają śmieci w piecach centralnego ogrzewania. Zwracam się do Państwa 

z apelem o nie palenie odpadów w domowych. Odpady w warunkach domowych spalane są w niskich temperaturach, a to powoduje, że do atmosfery dostają się silnie trujące substancje, które oprócz chorób nowotworowych powodują m.in.: zaburzenia układu odpornościowego, zaburzenia neurologiczne, zaburzenia hormonalne, niewydolność układu oddechowego, udary mózgu, choroby serca i wiele innych chorób. Toksyny, które powstają w trakcie spalania tych odpadów, nigdzie się nie „podziewają”, zostają  w naszym otoczeniu, a konsekwencje przebywania w zanieczyszczonym środowisku ponosimy my  i najbliższe nam osoby – nasze dzieci, wnuki, rodzice, sąsiedzi i znajomi. Musimy rozważyć w swoim sumieniu, czy w imię niewielkich oszczędności warto narażać zdrowie swoje i bliskich? W celu ochrony zdrowia mieszkańców oraz środowiska przeprowadzane będą kontrole palenisk domowych, szczególnie w budynkach, z których wydobywający się dym z kominów może wskazywać na spalanie szkodliwych odpadów. Funkcjonariusze Policji, Straży Miejskiej oraz upoważnieni pracownicy Urzędu Miasta mają prawo wejść do budynku w celu weryfikacji spalanych w piecu materiałów. 

Pamiętajmy! Nikt z nas nie ma prawa narażać zdrowia i życia drugiego człowieka !

13. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszej parafii są dostępne takie czasopisma jak „Niedziela”, „Przewodnik katolicki” oraz „Gość Niedzielny”, a w  nich wiele ciekawych artykułów na różne tematy. Dziś do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest bezpłatny dodatek, płyta z filmem „Bóg nie umarł”.

14. Ogarniajmy modlitwą studentów, którzy niebawem rozpoczynają nowy rok akademicki. Prośmy dla nich o otwartość na działanie Ducha Świętego. Prośmy również o Boże błogosławieństwo dla arcybiskupa Wacława Depo, naszego byłego biskupa, który w środę obchodzi imieniny. Serdeczne życzenia przekazujemy solenizantkom i solenizantom tego tygodnia.

Wyszukiwanie

Zegar

Dzisiaj jest

niedziela,
25 września 2016

(269. dzień roku)

Msze św.

Poniedziałek - Sobota

6:30, 7:00, 18:30 (czas letni)

Niedziela

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00

Święta