Niedziela, VII Tydzień Wielkanocny Rok A, I Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

Wniebowstąpienie Pańskie, 28 maja 2017 r.

I. W dniu dzisiejszym:

1. Na Mszy św. o 13:00 Ks. Bp Mariusz Leszczyński udzieli sakramentu bierzmowania uczniom klas trzecich gimnazjum. Pozostałe Msze św. w porządku niedzielnym, z tym wyjątkiem, że nie będzie Mszy św. o 11:30 ale o 11:00.

2. Dzień skupienia dla zelatorów i chętnych członków Kół Żywego Różańca naszego dekanatu
w sanktuarium Św. Marii Magdaleny. Początek dziś o 17:00.

II. W tym tygodniu:

1. Do środy trwamy na nabożeństwach majowych o 18:00. Od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa do Serca Pana Jezusa o 18:00, a w niedziele o 15:30.

2. Przygotowujemy się do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego poprzez trwanie jak Apostołowie
z Maryją w Wieczerniku na modlitwie. Nowenna codziennie o 18:00, a na wieczornych Mszach
w tym tygodniu będą głoszone kazania o darach Ducha Świętego.

3. Jutro w kalendarzu liturgicznym wspominamy św. Urszulę Ledóchowską, wychowawczynię
i opiekunkę młodzieży, we czwartek św. Justyna, obrońcę wiary i męczennika, w sobotę św. Karola Lwangę i męczenników z Ugandy.

4. W środę obchodzimy Nawiedzenia NMP. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej o 17:45. Tego dnia chorzy będą pielgrzymować do Krasnobrodu. Wyjazd z naszej parafii o 8:30. Zapisy w księgarni.

5. W tym tygodniu przypadają pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek godzina święta o 17:30. W pierwszy piątek spowiedź pół godziny przed Mszami o 6:30, 7:00, 17:00 i 18:30.

6. W sobotę święcenia kapłańskie w katedrze zamojskiej. Ogarniajmy modlitwą diakonów, którzy w sobotę staną się kapłanami.

7.  Z racji święceń kapłańskich, chorych odwiedzimy w pierwszy piątek od 8:30. W pierwszą sobotę po wieczornej Eucharystii adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec do 22:00. Msza święta w sobotę wieczorem będzie celebrowana z Wigilii Zesłania Ducha Świętego.

8. W sobotę o 22:30 rozpocznie się czuwanie przed Zesłaniem Ducha Świętego, które poprowadzi zespół Kanaan. O północy Msza święta.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.

2. Pierwsza komunia dzieci niepełnosprawnych o 14:00.

IV. Pozostałe ogłoszenia:

1. Pielgrzymka Kół Żywego Różańca na Jasną Górę odbędzie się 3 czerwca. Wyjazd o 4:30, powrót po Apelu Jasnogórskim. Zapisy w parafii Marii Magdaleny.

2. W księgarni można nabywać wejściówki na rekolekcje „Jezus na Wschodzie”, które odbędą się 26 sierpnia w Zamościu. Poprowadzą je ojcowie z Przymierza Miłosierdzia: ojcowie Enrique i Antonello.

3. Zapraszamy do wsparcia finansowego rekolekcji dla niepełnosprawnych. Szczegóły na stronie internetowej, na ulotkach z tyłu kościoła, u ks. Proboszcza i ks. Karola.

4. Bóg zapłać za ofiary na kościół: dwie ofiary po 50 zł z ul. Nadstawnej i z ul. Lubelskiej 50 zł. Bóg zapłać młodzieży za ofiarę w wysokości 800 zł na pomoc dla Syrii. W naszej parafii bierzemy udział w akcji Rodzina Rodzinie, robią Akcja Katolicka i Legion Maryi. Przez 6 miesięcy przesyłają po 510 zł miesięcznie na pomoc tamtejszym rodzinom. Można jeszcze do tej akcji dołączyć.

5. Są nowe gazety, w „Niedzieli” artykuł o Triduum Fatimskim w naszej parafii, „Przewodnik katolicki” z modlitwami na czerwiec oraz „Gość niedzielny” z ciekawymi artykułami.