ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO                                                                      24 maja 2015

Msza w dzień

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś obchodzimy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Bóg zapłać ks. Krystianowi i Zespołowi Kanaan za przygotowanie Wieczoru Uwielbienia.

2. Ponadto dziś – z okazji przypadającego 24 maja wspomnienia Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych – przeżywamy VIII Dzień Modlitw Kościoła Powszechnego za Kościół w Chinach.

3. Jutro – w poniedziałek po Zesłaniu Ducha Świętego – obchodzić będziemy święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła, Msze Święte w naszym kościele o godz. 6.30, 7.15, 10.00, 16.00, 18.30. 26 maja to również Dzień Matki. Niech wszystkie mamy czują się ogarnięte naszą modlitwą. Będziemy się za nie modlić wieczorem.

4. W czwartek przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Tego dnia przypada 34. rocznica śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. Módlmy się o jego beatyfikację.

5. W Boże Ciało 04.06  o 19.30 na scenie letniej BCK-u po raz pierwszy w naszym mieście odbędzie się Koncert Chwały. Będzie to wydarzenie ewangelizacyjno-muzyczne zorganizowane dzięki pracy młodzieży i dorosłych, grających i śpiewających w naszych parafialnych zespołach. To przedsięwzięcie wymaga również nakładu finansowego, którego nie jesteśmy w stanie sami pokryć,  m.in. chcemy zamówić telebim, który umożliwi włączenie się w śpiew poprzez wyświetlanie tekstów. Dlatego zwracamy się z serdeczną prośbą o wsparcie tego wydarzenia. W przyszłą niedzielę, tj. 31.05 po każdej Mszy świętej młodzież będzie zbierała ofiary do puszek. Za każdą, nawet najmniejszą ofiarę będziemy wdzięczni. Już dzisiaj dziękujemy i serdecznie zapraszamy wszystkich w Boże Ciało na 19.30.

6. Dzisiaj z polecenia Kurii Diecezjalnej zbieramy ofiary do puszek na pogorzelców z Ulhówka.

7. Za tydzień Uroczystość Trójcy Świętej. Odpust u naszych sąsiadów z "Dużego" Kościoła. Suma o 12.30. Ks. Proboszcz zaprasza.

8. Ofiary na K-ół: Nadst. 50, Bezim. 50, 100, 50, Na freski Nadst. 30 A - 600; Nadst 34 kl III - 130 z racji nawiedzenia MB.

9. Prasa katolicka: Niedziela - W obronie naszych rodaków, którzy ratowali Żydów, GN, Prz. Kat.

10. Osoby, które uczestniczyły w Seminarium Odnowy Wiary zapraszamy na dwa ważne wydarzenia. Pierwsze będzie miało miejsce w środę o 20.00 w kościele pw. Marii Magdaleny. Będzie to Msza św. z ks. bpem Marianem Rojkiem, w czasie której zostaną powołane do życia Wspólnoty Przyjaciół Oblubieńca. Drugie wydarzenie to dziękczynna Msza św. w naszym kościele, która zostanie odprawiona w przyszłą niedzielę o 16.00. Po niej agapa przy plebanii. Ks. Krystian i animatorzy serdecznie zapraszają.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

·         26 V – św. Filip Nereusz, prezbiter,

·         29 V – św. Urszula Ledóchowska, dziewica,