Piątek, XV Tydzień zwykły

14 Niedziela Zwykła w ciągu roku,

8 lipca 2018 r.

I. Dziś:

1. Mszą św. o 16:00 pod przewodnictwem Ks. Biskupa rozpoczniemy festiwal Soli Deo. Następnie koncerty na scenie letniej BCK.

2. Msza św. w intencji Ojczyzny i Krucjata Różańcowa o 18:00 w kościele Wniebowzięcia NMP w Biłgoraju, następnie procesja różańcowa do sanktuarium św. Marii Magdaleny. Wspólną modlitwę zakończy Apel Jasnogórski o 21:00.

II. W tym tygodniu:

1. W środę święto św. Benedykta – patrona Europy. Nowenna do MBNP o 17:00.

2. W czwartek wspomnienie św. Brunona z Kwerfurtu – niemieckiego biskupa misjonarza.

3. W piątek wspomnienie świętych Andrzeja Świerada i Benedykta – pustelników.

III. W przyszłą niedzielę:

1. Będzie z nami ks. Czesław Bielec, napisał małą książeczkę o wspólnocie świadków Jehowy. Będzie można ją nabyć za 5 zł. Ten temat poruszy także w kazaniu.

2. Ofiary na tace będą przeznaczone na inwestycje parafialne.

IV. Pozostałe ogłoszenia:

1. We wrześniu w naszej parafii odbędzie się zbiórka makulatury, z której dochód zostanie przekazany na budowę studni w Afryce. Oddając makulaturę możemy wesprzeć mieszkańców Afryki w uzyskaniu dostępu do czystej wody, poprzez wybudowanie studni głębinowej. Zbiórka odbędzie się we wrześniu, ale już teraz prosimy o gromadzenie makulatury.

2. Bóg zapłać za ofiary na kościół: ul. Kościuszki 50 zł, bezimienna 100 zł.

3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W naszym kościółku są dostępne Niedziela, Gość niedzielny, Przewodnik Katolicki i lipcowy numer Katolickiego Głosu z Biłgoraja

4. Ogłoszenie od PKP:

Od 1 czerwca 2018 r. przejazdy kolejowo-drogowe zostały wyposażone w naklejki z Indywidualnym Numerem Identyfikacyjnym. Po wewnętrznej stronie krzyży św. Andrzeja i napędów rogatkowych znajdują się żółte naklejki, które posiadają indywidualny numer identyfikacyjny. W przypadku awarii, zagrożenia wypadkiem lub wypadku dzwoniąc pod wskazany na naklejce numer telefonu i podając operatorowi numer przejazdu, zwiększa się szansa na odpowiednio wczesne zatrzymanie ruchu pociągów, a tym samym uniknięcie nieszczęśliwego w skutkach zdarzenia.