NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ                                      29 marca 2015

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1. Dziś – Niedziela Palmowa czyli Męki Pańskiej, rozpoczynająca Wieki Tydzień i przypominająca mesjański wjazd Chrystusa do Jerozolimy na Mszy o 13.00

2. W Wielką Środę zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej, które zostanie wystawione na Placu Targowym o 19.30.

3. W Wielki Czwartek w godzinach przedpołudniowych w katedrze zamojskiej zostanie odprawiona Msza Święta Krzyżma świętego, natomiast w naszym kościele parafialnym Msza św. o 17.30. Po Mszy Świętej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja Najświętszego Sakramentu. Od 21.37 w Wielki Czwartek rozpocznie się Noc Konfesjonałów. Potrwa do 6.00 w Wielki Piątek.

4. W Wielki Piątek adoracja Najświętszego Sakramentu . Liturgia godzin którą poprowadzi Ruch Światło-Życie o godz. 7.00. O 15.00 początek Nowenny do Bożego Miłosierdzia, następnie Droga Krzyżowa i Liturgia Wielkiego Piątku. Za pobożny udział w adoracji Krzyża i ucałowanie go podczas uroczystych obrzędów można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na zakończenie liturgii Męki Pańskiej – przeniesienie Najświętszego Sakramentu do Grobu Pańskiego.

W Wielki Piątek Komunii Świętej udziela się wiernym jedynie podczas liturgii Męki Pańskiej; chorym, którzy nie mogą uczestniczyć w tym obrzędzie, można zanieść Eucharystię o każdej porze dnia. W Wielki Piątek obowiązuje wstrzemięźliwość od spożywania mięsa i post ścisły. Zachęcamy wiernych, aby zachowali wstrzemięźliwość także w Wielką Sobotę aż do rozpoczęcia liturgii Wigilii Paschalnej.

5. W Wielką Sobotę adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 7.00 rozpocznie się Jutrznią. Adorację zakończymy przed rozpoczęciem liturgii Wigilii Paschalnej. Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny w Wielką Sobotę od 8.00 do 13.00 co 30 minut. Po południu o 15.00, 16.00 i 17.00.

6. Wigilię Paschalną – stanowiącą apogeum Świętego Triduum Paschalnego – rozpoczniemy w Wielką Sobotę wieczorem o godz. 19.00 Na liturgię prosimy przyjść ze świecami, zabezpieczonymi przed rozlewaniem się wosku. Za odnowienie obietnic chrztu świętego podczas liturgii Wigilii Paschalnej można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

O 22.30 zapraszamy na Uwielbienie Zmartwychwstałego Jezusa, które poprowadzi zespół Kanaan.

7. Rezurekcja z procesją o 6.00. Kolejne Msze św. w Wielkanoc o 10.00, 11.30, 13.00 i 16.00.

8. Ofiary na kwiaty: KŻR 17 - Dzieciątka Jezus - 50; bezim. 50; Nadst. 12 - 100; bezim. 100; 200 zł na kwiaty do kaplicy św. Andrzeja i 500 zł na fresk.

9. Bogu dzięki za nasze rekolekcje parafialne i ks. Marka, który je poprowadził. Oby wydały dobre owoce w naszym życiu. Dziękujemy również za wsparcie naszej kuchni ciastami, pieczywem, obiadami, paniom za posługę.

sobota,
28 marca 2015