Wyszukiwanie

Msze św.

Niedziela

7:00, 8:30, 10:00, 11:30, 13:00, 16:00

Poniedziałek - Sobota

6:30, 7:00 i 17:30

Święta

Poniedziałek, XXVIII Tydzień zwykły
Rok B, II
Wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

Licznik

Liczba wyświetleń strony:
3476518

Galerie

Już 450 lat minęło od śmierci jednego z najwybitniejszych Polaków – Św. Stanisława Kostki. Jest on patronem młodzieży, ale także patronuje naszemu Proboszczowi Ks. Stanisławowi Michałowi Budzyńskiemu. Liturgiczne wspomnienie św. Stanisława było dla nas okazją by podziękować Bogu za osobę ks. Proboszcza i złożyć mu życzenia.

Można o nim powiedzieć, że jest człowiekiem modlitwy, oddany parafii, zakochany w swoich parafianach, zawsze gotowy do służby młodszym i słabszym, do tańca i do różańca ;) Oddany w służbie Bogu i ludziom już od 45 lat! Nasz ks. Proboszcz Stanisław Michał Budzyński - 29 sierpnia obchodził piękny jubileusz 45-lecia posługi kapłańskiej. Na kolejne lata tej pięknej posługi życzymy mu zdrowia, cierpliwości i wiele łask Bożych na każdy dzień jego życia, a Maryja Matka kapłanów, niech otacza go swoją Matczyną opieką.

16.06.2018 Więcej zdjęć na: http://swjerzyoaza.blogspot.com/

Mszę św. koncelebrowali neoprezbiterzy ks. Marcin Kornaga i ks. Marcin Dańków wraz z ks. proboszczem i ks. Bolesławiem

Mszy św. przewodniczył i głosił kazanie ks. Andrzej Chilewicz, tutejszy wikariusz w latach 2009 - 2014

fot. Ela Smutek

"Można wysłuchać rekolekcji przez radio, przez Internet, przeczytać mądrą książkę, ale nie osiągniemy w ten sposób podstawowego celu rekolekcji jakim jest spotkanie z Jezusem we wspólnocie". Tymi słowami ks. Leszek Pintal rozpoczął jedną ze swoich homilli rekolekcyjnych. Ks. Leszek jest profesorem KUL, a także proboszczem w Piotrowicach w archidiecezji lubelskiej. Przez trzy dni, od czwartku do soboty (22-24 marca) głosił dla nas słowo Boże i przygotowywał nas na święta paschalne. Dziękujemy Bogu za ten czas wspólnego spotkania i prosimy o duchowe owoce rekolekcji w naszych modlitwach.

Rekolekcje głosił o. Adam Kotula OCarm

Tej niedzieli w naszej parafii odnawialiśmy wybór Chrystusa jako naszego króla. Pomocą były dla nas słowa dzisiejszych gości ks. Darka i dk Marcina.

Uroczystość Wszystkich Świętych jest niesamowicie radosnym świętem. Tak radosnym, że tak jak to robimy w Wigilię Bożego Narodzenia, czy w Wigilię Paschalną tak i teraz postanowiliśmy zacząć świętowanie już 31 października czyli w Wigilię tej uroczystości. Na naszej "Nocy Świętych" św. brat Albert pokazał co to znaczy prawdziwie być świętym. Podczas Adoracji Najświętszego Sakramentu odśpiewaliśmy I Nieszpory ze Wszystkich Świętych. Po błogosławieństwie była możliwość ucałowania relikwii.

Nasi parafianie wraz z ks. Jackiem modlili się w Łukawcu.

więcej zdjęć na: swjerzyoaza.blogspot.com

Lista grup prowadzących różaniec

"Koronka na ulicach miast świata to coroczne wydarzenie, które w rocznicę beatyfikacji bł. Michała Sopoćki, spowiednika św. Faustyny skupia tysiące ludzi na całym świecie. " o. Remigiusz Recław SJ

Więcej zdjęć z tej akcji na stronie Oazy: http://swjerzyoaza.blogspot.com/

fot. Kasia Sadowy

Więcej zdjęć na: http://swjerzyoaza.blogspot.com/

"Kochać to znaczy powstawać"

Głosił ks. Rajmund Cur

Więcej zdjęć na http://swjerzyoaza.blogspot.com/

Więcej zdjęć na swjerzyoaza.blogspot.com

Rekolekcje głosił ks. Marek Bałwas

Fot. ks. Artur i Ela Smutek

Więcej zdjęć na swjerzyoaza.blogspot.com

Wigilię Wszystkich Świętych rozpoczęliśmy krótkim przedstawieniem "Halo niebo", które pokazało jak możemy wzywać orędownictwa Świętych w niebie i dlaczego powinniśmy prosić ich o pomoc. Zostały nam również przedstawione postaci: św. o. Pio, św. Monika, św. Maria Beretta Molla, bł. ks. Jerzy Popiełuszko oraz św. Matka Teresa z Kalkuty. Kontynuacją było odśpiewanie litanii do Wszystkich Świętych oraz wniesienie relikwii tych Świętych, którzy są z nami w Kościółku. Nasze czuwanie zakończyło się radosnym Uwielbieniem Najświętszego Sakramentu oraz ucałowaniem relikwii.

Fot. ks. Artur

Fot. ks. Artur

Więcej zdjęć na swjerzyoaza.blogspot.com

Więcej zdjęć na swjerzyoaza.blogspot.com

Nasza młodzież z Litwy ten dzień spędzała z rodziną u której nocowała. Rodziny miały okazję zintegrowania się i lepszego poznania młodzieży. Spędzali ten czas w różnoraki sposób na rowerach, wyjazdach, grillach itp. Kolejnym punktem dnia była wspólna Msza Św. w kościele WNMP rozpoczynająca "Soli Deo". Następnie udaliśmy się pod BCK na koncert Grzegorza Kloca, zespołu z Litwy, Ukrainy oraz Gospel Joy.

W drodze na Dzień Wspólnoty wstąpiliśmy krótko zwiedzić Zwierzyniec i odwiedzić pana Chrząszcza ;). Później były tańce integracyjne i koncerty w Zamościu. Punktem centralnym dnia była Msza Święta. Wieczorem odbył się koncert Golec U Orkiestra.

Podzieleni na kilka grup wyruszyliśmy na wycieczkę po Roztoczu. Zwiedzaliśmy jego najpiękniejsze zakątki. Następnym punktem naszego dnia była wizyta w Domu Pomocy Społecznej. Później gościliśmy w Sanktuarium św. Marii Magdaleny. Tam wysłuchaliśmy koncertu chóru z Uniwersytetu Rolniczego z Krakowa i uczestniczyliśmy we Mszy Św. pod przewodnictwem ks. Bpa Jana Śrutwy. Zwieńczeniem dnia był Koncert Uwielbienia, który poprowadził zespół "Razem za Jezusem" z Lublina.

Sumie odpustowej sprawowanej o godz. 12:00 przewodniczył dziekan ks. Witold Batycki, kazanie głosił nasz były wikariusz ks. Krystian Malec. O piękną oprawę muzyczną Mszy Św. zadbał chór z Zakładu Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Niewidomych Kobiet w Żółowie. Kolejna uroczysta Eucharystia odbyła się o 17:00, której przewodniczył ks. bp Jan Śrutwa. Na niej to wraz z Mieszkiem I, Dobrawą, Bolesławem Chrobrym, Władysławem Jagiełło, św. Jadwigą, św. Kingą i św. Janem Pawłem II odnowiliśmy przyrzeczenia chrzcielne. Symbolicznym akcentem 1050 rocznicy Chrztu Polski było przekazanie Mieszkowi I krzyża przez ksiedza Biskupa.

W naszej wspólnocie parafialnej gościliśmy alumnów z naszego diecezjalnego seminarium, którzy przyjechali ze swoim ojcem duchownym ks. Dominikiem Samulakiem.

Więcej zdjęć na swjerzyoaza.blogspot.com

Misterium Męki Pańskiej w tym roku było szczególne dla każdego z nas z racji 1050 r Chrztu Polski, i Światowych Dni Młodzieży, które odbędą się w Krakowie oraz w naszym rejonie biłgorajskim. Tematem przewodnim bieżącego roku duszpasterskiego jest Boże Miłosierdzie, stąd też Misterium wyjątkowo rozpoczęliśmy o godz. 15:00 godzinie Miłosierdzia Bożego. Podczas przedstawienia została przeprowadzona przez młodzież Caritas zbiórka do puszek na małą Igę, która jest chora na rzadką odmianę padaczki. Jeśli ktoś chciałby orzymać zdjęcie z Misterium prosimy pisać na adres ella10@poczta.onet.pl.

Siostry na codzień posługują przy niewidomych m.in. w Laskach, Żułowie i Rwandzie (Afryka)

Mszy świętej przewodniczył ks. Jan Sobczak. Koncelebrowali także o. Jerzy Garda, ks. Krzysztof Maj, o. Marcin Krupa redemptorysta z Torunia oraz ks. Michał Maciołek kanclerz Kurii Diecezjalnej w Zamościu.

Rekolekcje głosił ks. Jacek Rak proboszcz parafii Żdanów

Rekolekcje prowadził ks. Marek Zajdel. Uczestniczyło w nich przez 3 dni ponad 400 osób. Dziękujemy wszystkim darczyńcom i organizatorom za przygotowanie tego wydarzenia.

Po raz pierwszy w naszej parafii gościliśmy: dzieci, młodzież i rodziny z Ruchu Światło-Życie z całej diecezji, aby móc przeżywać Powakacyjny Dzień Wpólnoty. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy Eucharystią, której przewodniczył bp Mariusz Leszczyński. Następnie ulicami miasta, wszyscy udaliśmy się na OSiR. Tam wspólnie tańczyliśmy i biwakowaliśmy. Nasz Dzień Wspólnoty zakończyliśmy długo wyczekiwanym koncertem zespołu ”Wyrwani z Niewoli”.

fot. Joanna Ferens

Szafarzem sakramentu bierzmowania był bp Mariusz Leszczyński

Fot. Jagoda Kłosek

Już po raz siódmy w polskim Kościele przeżywaliśmy Tydzień Biblijny. W tym roku prowadziły nas słowa Jezusa z Mk 1,15: "Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię". Nasza parafia po raz trzeci żywo zaangażowała się w tę inicjatywę. W III Niedzielę Wielkanocną gościliśmy ks. dra Wojciecha Węgrzyniaka z Krakowa, który zachęcał nas do lektury słowa Bożego. Przez cały tydzień trwał Maraton Biblijny, którego treścią były listy św. Pawła: do Rzymian oraz 1 i 2 do Koryntian. Również każdego dnia wsłuchiwaliśmy się w słowo Boże rozważając je w czasie homilii na wieczorowej Eucharystii, skupiając się przede wszystkim na początkach działalności Kościoła opisanej przez św. Łukasza w Dziejach Apostolskich. Aby jeszcze bardziej przybliżyć biblijne realia został zorganizowany pokaz zdjęć z Ziemi Świętej, która często bywa nazywana "Piątą Ewangelią". Tradycyjnie odbywały się również spotkania Kręgów Biblijnych dla młodzieży i dla dorosłych.

Nauki głosił ks. Marek Gątarz ojciec duchowny Lubelskiego Seminarium Duchownego

W Biłgorajskim Centrum Kultury zgromadziło się ok. 110 osób z czterech dekanatów Biłgoraj Południe, Biłgoraj Północ, Tarnogród i Józefów. Spotkanie poprowadził ks. Leszek Boryło, który jest odpowiedzialny za Światowe Dni Młodzieży w naszym rejonie. Wśród nas było również ks. Sylwester Zwolak, dyrektor ŚDM w naszej diececji, ks. Tomasz Bazan - odpowiedzialny za diecezjalny wolonatriat i ks. Jarosław Kędra - odpowiedzialny za przygotowanie logistyczne.

To, co się wydarzyło dzisiaj na rozpoczęcie Semianrium Odnowy Wiary przerosło nasze najśmielsze oczekiwania. Według listy zapisało się 200 osób! Niesamowite! Niezdecydowanych zapraszamy na następne spotkanie 10.03 o 19.30 w parafii pw. św. Jerzego w Biłgoraju. Ale takie samo seminarium ruszyło dzisiaj w parafii pw. Chrystusa Króla, a za tydzień rozpocznie się w parafii pw. św. Marii Magdaleny. Zapraszamy

Już po raz kolejny wybraliśmy się z Dobrą Nowiną do naszych parafian, aby umilić im choc minutkę wieczora, a przy okazji zbieraliśmy pieniążki na rekolekcje. I właśnie dzięki naszym wspaniałym gospodarzom, którzy nas przyjęli udało nam się zebrać 1327 zl! Wow! Jesteśmy niesamowicie uradowani postawą naszych parafian, którzy nas oczekiwali i przyjmowali z otwartym sercem! SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ

Posługa i świadectwo par z Domowego Kościoła

Rekolekcje głosił ks. Marcin Gontarz SAC

Młodzież z dekanatu Biłgoraj Południe spotkała się na przygotowaniach do ŚDM w Soli par. św. Michała Archanioła.

Mszy Św. przewodniczył ks. Paweł Bartoszewski z WSD w Lublinie

Nabożeństwo prowadził ks. Łukasz Malec

Mszy św. przewodniczył pierwszy proboszcz naszej parafii ks. Marian Goral.

Mszę św. koncelebrowali ks. Jan Mitura, rektor naszego kościoła w latach 1976-1980 oraz ks. dr hab. Krzysztof Kaucha z KULu

Liturgia Wigilii Paschalnej oraz poświęcenie pokarmów

Nauki rekolekcyjne głosił ks. Roman Skowron

Rekolekcje prowadził ks. Tomasz Źwiernik - kapelan zamojskiego więzienia. Na rozpoczęcie rekolekcji, ks. Tomek przyjechał z trzema więźniami, którzy mówili swoje świadectwo.

Na obiektach OSiR w Biłgoraju 26.10 odbył się dekanalny turniej Liturgicznej Służby Ołtarza. Wzięło w nim udział 15 drużyn z 6 parafii, które zostały podzielone na cztery kategorie wiekowe. Ministranci z naszej parafii triumfowali w dwóch z nich: klas III-IV oraz szkół średnich. Ponadto kilku chłopców grających u nas otrzymało idywidualne nagordy: bracia Rafał i Michał Pukało zostali wybrani najlepszymi graczami w kategorii klas III-IV, takie samo wyróżnienie otrzymał Paweł Hadacz uczęszczający do szkoły średniej, a najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Grzegorza Gurdziela. Gratulujemy naszym sportowcom, którzy w listopadzie będą reprezentować naszą parafię na wyższym stopniu rozgrywek. Część zdjęć zamieszczono dzięki życzliwości portalu bilgoraj.com.pl

Dzień 3

Dzień 2

Dzień 1

Tradycją już jest, że każda z grup, które pielgrzymują w sierpniu do tronu Matki Bożej spotykają się później na spotkaniu popielgrzymkowym. Grupa Ziemi Biłgorajskiej, która liczyła w tym roku 208 osób spotkała się w naszym "Kościółku", aby jeszcze raz poczuć atmosferę pielgrzymki. Najpierw uczestniczyliśmy w Mszy św., w czasie, której modliliśmy się w intencji pątników i ich rodzin. Następnie przeszliśmy na plac przy plebanii i tam przy grillu wspominaliśmy czas spędzony razem w czasie pielgrzymki.

fot. Maria Szado

1 VIII w rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego o godz. 16.00 została odprawiona w naszym Kościółku Msza św., której przewodniczył ks. Proboszcz. Okolicznościową homilię wygłosił ks. kan. Romuald Bekier. Na wspólnej modlitwie zgromadzili się przedstawiciele władz Biłgoraja, kombatanci, poczty sztandarowe i wszyscy ci, którzy pragnęli oddać hołd powstańcom. Fot. Maria Szado

W sobotę 06.07.2013r. na Stadionie Narodowym w Warszawie odbyły się jednodniowe rekolekcje, które poprowadził charyzmatyczny kapłan z Ugandy ks. dr John Baptist Bashobora. Do Warszawy z Biłgoraja i okolic wybrało się wraz z ks. Krystianem 28 osób.

Nasz parafialny zespół "Kanaan" zdobył na tym festiwalu nagrodę publiczności.

W piękny niedzielny poranek 30 czerwca po Mszy św. o 7.00 spod naszego "Kościółka" wyruszyła, już po raz 15-sty, piesza pielgrzymka do głównego sanktuarium naszej diecezji w Krasnobrodzie.

Fot. ks. Leszek Boryło

W poniedziałek 27 maja br. po raz pierwszy gościliśmy w naszej parafii, mianowanego w czerwcu zeszłego roku przez Ojca Świętego Benedykta XVI, pasterza Kościoła zamojsko - lubaczowskiego bpa Mariana Rojka. Ksiądz biskup przybył do nas, aby udzielić sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej uczniom trzecich klas gimnazjów z terenu naszej parafii. Zacnego gościa przywitali rodzice, sami bierzmowani, a także ks. proboszcz Stanisław Budzyński. Ks. biskup w homilii przypomniał zgromadzonym w "Kościółku", że dary, które otrzymujemy podczas bierzmowania wymagają nieustannej współpracy z łaską Bożą, aby mogły się rozwijać i istotnie wpływać na życie chrześcijanina. Na zakończenie Mszy Świętej ks. bp poprowadził nabożeństwo majowe i udzielił błogosławieństwa Najświętszym Sakramentem.

Po śmierci papieża Jana Pawła II, 2 kwietnia 2005 roku, wiele szkół w naszej ojczyźnie obrało go sobie za patrona. Jedną z nich jest Zespół Szkół Samorządowych im. Jana Pawła II w Tereszpolu Zaorendzie. Do tejże szkoły, na zaproszenie pani dyrektor Danuty Mazur, przybył wczesnym rankiem 20.05 zespół Kanaan, aby uświetnić obchody dnia patrona. Nasi młodzi muzycy zaprezentowali 12 utworów o tematyce religijnej, które były przeplatane tańcami w wykonaniu dzieci i młodzieży z terenu gminy Tereszpol. Po występach wszyscy obecni zostali zaproszeni na wspólne biesiadowanie, a członkowie zespołu rozdali wiele autografów, co, jak widać na załączonych zdjęciach, sprawiało im wielką przyjemność.

Jak Polska długa i szeroka zeszłej nocy, tj. 18.05 odbywały się czuwania przed Zesłaniem Ducha Świętego. Takie modlitewne spotkanie miało miejsce również w naszym "Kościółku". Rozpoczęło się ono o 22.00 od wystawienia Najświętszego Sakramentu. Trwając przy Panu Jezusie w monstrancji wypraszaliśmy dary Ducha Świętego dla wszystkich obecnych, ale także dla tych, których przynieśliśmy w naszych sercach. Był to czas radosnego wychwalania Boga przepełniony śpiewem, który poprowadził nasz parafialny zespół "Kanaan", a także zaproszeni goście. Kulminacyjnym momentem adoracji było zasypanie przez zgromadzonych rozżarzonych węgli wonnym kadzidłem. Unoszący się dym symbolizował naszą modlitwę o dary Ducha Świętego. O 24.00 odprawiona została uroczysta Msza święta. Dziękujemy wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania tej modlitwy.

Eucharystii odpustowej przewodniczył ks. dr Franciszek Nieckarz Rektor Wyższego Seminarium Duchownego naszej diecezji.

„Oto jest dzień...” śpiewając tę pieśń, dzieci klas drugich wchodziły do Kościółka, aby po raz pierwszy przyjąć Pana Jezusa do swojego serc. Był to bardzo uroczysty dzień, w którym w naszym Kościółku I Komunię Świętą przyjęła prawie 100 dzieci. Tak wielka grupa była podzielona na 2 tury. Wszystkie dzieci do najważniejszego dnia w ich życiu przygotowywali s. Samuela. i ks. Proboszcz

Jak co roku, w maju jest organizowany "Wytrzeszcz", czyli Wyprawa Otwartych Oczu dla wszystkich oaz. W tym roku także wybraliśmy się pełnym autobusem, by pomodlić się, pobawić, i spotkać przyjaciół z rekolekcji wakacyjnych. O 9 rano wyruszyliśmy spod Kościółka do Trzepietniaka, by później pieszo wśród pięknych widoków Roztocza dojść do Górecka Kościelnego. Każdy rejon miał swój własny szlak. Jak ogromna była radość podczas spotkania wszystkich przy kaplicy na wodzie, gdzie nie miały końca uściski i moczenie nóg. O 11.30 rozpoczęło się przygotowanie do Eucharystii, a o 12.00 rozpoczęliśmy ją pieśnią do Ducha Świętego. Po wyczerpującym ranku przyszedł czas na ulubiony przez wszystkich Oazowiczów BIGOS!! Wszyscy razem rzucili się na dostawców i z uśmiechniętymi buziami wcinali aż do wyczyszczenia talerzy. Po wspólnym posiłku, nadszedł czas na koncert. Zespół La Palotina grał alternatywne utwory, które pobudziły wszystkich do wspólnej zabawy. Po Litanii do Matki Bożej, trzeba było się niestety pożegnać i wrócić do domów. Mimo wyczerpania, podczas powrotu mieliśmy siły na bitwę muzyczną w autobusie, która zakończyła się remisem.

Nie od dzisiaj wiadomo, że maj jest w sposób szczególny poświęcony Matce Bożej. Jak Polska długa i szeroka ludzie gromadzą się w kościołach, przy figurach i kapliczkach, aby modlić się do Boga za wstawiennictwem Maryi. Nasza parafia mimo, że znajduje się w centrum miasta również posiada jedną taką figurę. Przy niej właśnie w niedzielne popołudnie 05.05. odbyło się tradycyjne nabożeństwo majowe, które poprowadził ks. Proboszcz Stanisław Budzyński.

Po czasie Wielkiego Postu przyszedł czas okresu wielkanocnego. Z tej właśnie okazji nasza Oaza zorganizowała w Dąbrowicy "Agapę Zmartwychwstałego". Na to wydarzenie byli zaproszeni wszyscy Oazowicze. Prócz dzieci i młodzieży były z nami również rodzinki z Kręgów Domowego Kościoła. Zabawa odbyła się w duchu ogromnej radości. Wspólnie grilowaliśmy, bawiliśmy się, tańczyliśmy, śpiewaliśmy. Jednym słowem ujmując byliśmy jak jedna wielka rodzina, ciesząca się sobą wzajemnie! :)

Dzisiejszej Sumie odpustowej przewodniczył ks. Marian Goral - pierwszy proboszcz naszego Kościółka. To dzięki niemu nasz kościół został powiększony o dwie boczne nawy. Uroczystości odpustowe zakończyły się krótkim wystwieniem Najświętszego Sakramentu, odczytaniem litanii do św. Jerzego oraz odśpiewaniem radosnego Te Deum Laudamus!

Celebracją Mszy św. na cmentarzu przy ul. Lubelskiej rozpoczęliśmy obchody odpustu ku czci patrona naszej parafii - św. Jerzego, męczennika. Uroczystą Eucharystię koncelebrowali: ks. Henryk Stec - proboszcz parafii pw. Chrystusa Króla w Biłgoraju, ks. Stanisław Budzyński - proboszcz naszej parafii, a także ks. prał. Stefan Wójtowicz, który wygłosił okolicznościową homilię.

W ramach obchodów Tygodnia Biblijnego w naszej parafii odbyło się nabożeństwo słowa Bożego z intronizacją Biblii. Tematem przewodnim tej celebracji była wiara,i relacja do Boga obecnego w Piśmie Świętym. Te dwie rzeczywistości w homilii ks. Krystian przedstawił na przykładzie Abrama i setnika z Kafarnaum. Kluczowym, a zarazem kulminacyjnym momentem nabożeństwa, jak i całego Tygodnia Biblijnego w "Kościółku", było ucałowanie przez wszystkich obecnych księgi Pisma Świętego. Na zakończenie ks. Krystian udzielił błogosławieństwa ewangeliarzem.

W ramach Tygodnia Biblijnego w "Kościółku" odbyło się kolejne nabożeństwo. Była to Droga Światła, czyli rozważanie 14-stu stacji związanych ze spotkaniami Zmartwychwstałego Chrystusa z różnymi osobami. W czasie tej celebracji modlitwę swoim śpiewem ubogacał zespół Kanaan.

Na mocy decyzji Konferencji Episkopatu Polski w trzecią niedzielę Wielkanocy we wszystkich diecezjach w Polsce jest obchodzona Niedziela Biblijna, która rozpoczyna następujący po niej Tydzień Biblijny. Niedziela i Tydzień Biblijny to inicjatywa kierowana do tych wiernych, którzy w sposób szczególny interesują się Pismem Świętym. Ale nie tylko do nich. Ponieważ w obecnym roku duszpasterskim skupiamy uwagę na budowaniu i pogłębianiu naszej wiary, gdzie znajdziemy lepsze źródło poznania Bożej ekonomii zbawienia, jeśli nie w Biblii!? Odpowiedzią naszej parafii na tę ogólnopolską inicjatywę jest zorganizowanie parafialnego Tygodnia Biblijnego, na który złoży się kilka nabożeństw, związanych z Pismem Świętym. Pierwszym z nich był Maraton Biblijny, czyli przeczytanie czterech ewangelii przez kapłanów pracujących w parafii, gościa specjalnego ks. dra hab. Henryka Drawnela z KUL JP II, różne osoby z terenu naszego miasta, m.in. pana burmistrza Janusza Rosłana, pana przewodniczącego Rady Miasta Mariana Klechę, przedstawicieli starostwa powiatowego na czele z panem wicestarostą Stanisławem Schodzińskim, pana wicedyrektora Liceum im. ONZ Andrzeja Łokaja, pana dyrektora Gimnazjum nr 1 im. św. Jadwigi Królowej Macieja Buczka, panie katechetki uczące w szkołach mieszczących się na terenie naszej parafii oraz członków wszystkich grup i wspólnot istniejących przy "Kościółku". Maraton, który rozpoczęliśmy o 18.45 zakończył się o 4.30 nad ranem, a więc Ci, którzy wytrwali do końca z całą pewnością mogą powiedzieć, że był to spory wysiłek fizyczny i nazwa jest adekwatna do wydarzenia. Dla wszystkich, którzy zawitali w tym czasie do naszej świątyni przygotowany został, przez ludzi wielkiego serca i życzliwości, poczęstunek, którym można się było delektować w czasie oglądania zdjęć z Ziemi Świętej i wystawy tekstów biblijnych w różnych językach. Dziękujemy wszystkim osobom, które przyczyniły się do zrealizowania tego wielkiego dzieła. Serdecznie zapraszamy na kolejne nabożeństwa związane z obchodami Tygodnia Biblijnego w "Kościółku".

We środę 03 kwietnia nasz parafialny zespół Kanaan był gościem audycji A.M.D.G. w KRZ. Pomieszczenia radiowe mają określoną pojemność, dlatego do Zamościa mogła udać się jedynie delegacja zespołu. Prowadzący program ks. Sylwester i ks. Dariusz dokładnie nas wypytali o różne sprawy związane z działalnością Kanaanu. Zarówno prowadzącym jak i realizatorom audycji zostawiliśmy po sobie pamiątkę w postaci płyt "Bóg dał czas". Nasze nagrania były również nagrodami w konkursach, które spontanicznie ogłaszali księża z radia. Ponadto jedna z naszych piosenek jest propozycją do listy AMDG. Po zakończeniu wywiadu zostało wykonane pamiątkowe zdjęcie.

W nocy z Wielkiej Soboty na Niedzielę Zmartwychwstania w naszym "Kościółku" odbyło się uwielbienie zmartwychwstałego Jezusa. Czas przed Jezusem obecnym w Najświętszym Sakramencie spędziliśmy przede wszystkim na modlitwie przez śpiew, który poprowadził zespół Kanaan i goście. Dziękowaliśmy za to wszystko, co Jezus zrobił dla nas. Były to chwile pełne radości, spontanicznej modlitwy ale także i zadumy i prośby, aby On każdego dnia królował w naszym życiu. Poniżej zapis audio z tej modlitwy http://www.sendspace.pl/file/eeb107c7514b0eca3324d31/adoracja

W Wielką Środę w naszym mieście miało miejsce ogromne przedsięwzięcie przygotowane przez ks. Leszka i Ruch Światło - Życie. Na placu targowym wieczorem odbyła się inscenizacja Męki Pańskiej - Pasji. W Misterium wzięło udział setki osób. Bardzo wiele ludzi było zaangażowanych w pomoc przy przygotowywaniu Misterium m. in. MDK i BCK. Mimo, że pogoda niezbyt była sprzyjająca, na to wielkie Misterium przybyło bardzo wiele ludzi. Ks. Leszek zapowiedział, że w Biłgoraju z takim rozmachem, pierwszy raz odbywa się Misterium, ale myśli, że mogłoby to się stać naszą tradycją.

28.02.2013 r., to wyjątkowa data w dziejach całego Kościoła. Tego dnia o 20.00 swój niemal ośmioletni pontyfikat zakończył Ojciec Święty Benedykt XVI. W wielu miejscach świata w tym czasie sprawowano Msze święte w jego intencji. W ten najpiękniejszy z możliwych sposobów wyrażenia wdzięczności papieżowi włączyła się również i nasza wspólnota parafialna. Uroczystą eucharystię, której przewodniczył i homilię wygłosił ks. Krzysztof Hawro, poprzedził różaniec w intencji namiestnika św. Piotra, który poprowadził ks. Proboszcz. "Trwajcie mocni w wierze" - te słowa na ostatniej audiencji generalnej skierował do nas Polaków Ojciec Święty w naszym ojczystym języku. Będziemy starali się wzrastać w wierze, tak jak on daje nam tego przykład swoim życiem i obiecujemy modlitwę, o którą papież prosił. Te Deum laudamus! Ciebie Boga wysławiamy za kolejnego wielkiego i świętego papieża!

20 I w Biłgorajskim Centrum Kultury odbył się "Koncert Kolęd i piosenek świątecznych". Główną pomysłodawczynią całego przedsięwzięcia była pani Elżbieta Okoń. Swoje talenty zaprezentowali laureaci konkursu kolęd i piosenek religijnych. Oprócz nich wystąpił także zespół Big Band pod dyrekcją pana Czesława Pachuty. Swoistą gwiazdą wieczoru był zespół Kanaan. Nasi młodzi, zdolni zaśpiewali znane polskie kolędy, a także jedną piosenkę świąteczną autorstwa Karoliny Julki Żurek, pt. "Światło ziemi". W czasie koncertu była możliwość wsparcia hospicjum Santa Galla w Łabuńkach, które zajmuje się opieką nad osobami ciężko chorymi.

W noworoczny wieczór w naszej parafii odbył się koncert kolęd. Najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, w nowych aranżacjach, zostały wykonane przez połączone siły naszych parafialnych zespołów Kanaan i (f)lumen. Co bardzo cieszy inicjatywa zorganizowania wieczoru kolęd wyszła od członków zespołów. Dziękujemy im za wspaniały koncert, który zgromadził sporą rzeszę widzów, nie tylko z naszej parafii. Po zakończonym występie obydwa zespoły zebrały zasłużone brawa, ale na tym owacje się nie skończyły. Na zakończenie wieczoru kolęd wszyscy zebrani bili brawo dla Tego, który dla nas stał się człowiekiem i po kapłańskim błogosławieństwie wrócili do domów z uśmiechem na ustach.

Dziękujemy wszystkim domownikom, którzy nas przyjmowali :) Dziękujemy im również za zdjęcia! Bóg zapłać! :)

και ο λογος σαρξ εγενετο και εσκηνωσεν εν ημιν "a Słowo ciałem się stało i zamieszkało wśród nas." J 1,14. Jak co roku w wigilijną noc o północy została odprawiona w naszym "Kościółku" Pasterka. Mszy św. przewodniczył ks. Proboszcz, który również wygłosił homilię. Koncelebrowali wraz z nim ks. Andrzej, ks. Aleksander Siwek, który obchodzi w tych dniach 57. rocznicę święceń kapłańskich,a także nasz rodak o. Wiesław. W tym roku figurka nowonarodzonego Jezusa spoczęła nie w tradycyjnym żłóbku, a na księdze Pisma Świętego.

W nocy z 21 na 22 grudnia spora grupa osób, która odpowiedziała na zaproszenie ks. Krystiana zebrała się, aby udekorować nasz "Kościółek" na święta Bożego Narodzenia. Prace trwały kilka godzin, ale zgodnie stwierdziliśmy, że jesteśmy zadowoleni z efektów naszych wysiłków. Oczywiście wiele osób przyczyniło się do tego, że nasza świątynia wygląda tak pięknie. W tym miejscu szczególne słowa podziękowania należą się Panu Kamilowi Wolaninowi z Gromady i jego firmie Creative Design za projekt i wykonanie szopki. Dziękujemy zespołowi Kanaan, Ministrantom, młodzieży z Ruchu Światło - Życie i Panu Albertowi Kapicy za pomoc w dekorowaniu. Niech Nowonarodzony Jezus, dla którego to robiliśmy, wszystkim Wam błogosławi !

Prowadził ks. Marek Kuśmierczyk z parafii w Gromadzie.

8.12.2012r. w zamojskiej Katedrze odbyło się, jak co roku, Święto Patronalne Ruchu Światło- Życie. Jest to bardzo ważne wydarzenie w życiu oazowiczów, nie tylko ze względu na obchodzoną tego dnia uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny, która jest patronką Ruchu. Również tego dnia osoby po I st. ONŻ wstępują na drogę deuterokatechumenatu, czyli świadomego i dojrzałego odnowienia sakramentu chrztu świętego. Święto Patronalne rozpoczęło się konferencją, którą wygłosił ks. Mariusz Skakuj, którą zakończyła prezentacja o życiu znanych świętych. Następnie odbyła się wspólnie przeżyta Eucharystia, podczas której kazanie wygłosił bp Mariusz Leszczyński. Ku radości nie tylko najmłodszych na nasze Święto z wizytą przybył także święty Mikołaj ze słodkim prezentem… Nie zabrakło również Agape – uczty miłości, po której miało miejsce nabożeństwo deuterokatechumenatu. Z naszej parafii przystąpili : Joanna Skubisz, Karolina Skrok, Jagoda Kłosek, Martyna Pluta, Michalina Garbacka, Karolina Żurek, Kamila Osuch oraz Grzegorz Lipski. Na koniec wszyscy odśpiewali pieśń „ Zjednoczeni w Duchu” i po długich pożegnaniach wrócili do domów.

Jak co roku również i w tym do naszej parafii przybył św. Mikołaj, który przyniósł dzieciom prezenty. Dzieci odpowiadały na różne pytania zadawane przez Mikołaja i jego 2 elfów Onufrego i Ignasia. Mikołaj obiecał, że za rok znowu przybędzie.

W uroczystość Chrystusa Króla miało miejsce u nas w Kościółku przyjęcie nowych kandydatów do grona ministrantów. Przybyło nam aż 12 nowych ministrantów, których przygotowywał ks. Krystian.

W sobotę 24.11.2012 zespół Kanaan gościł w Wyższym Seminarium Duchownym naszej diecezji. Powodem naszej wyprawy do Lublina był występ w ramach corocznych obchodów ku czci św. Cecylii, patronki wszystkich troszczących o piękno muzyki kościelnej, zwanej "Cecylianką". Zaprezentowaliśmy 13 utworów, w tym piosenki autorskie Karoliny Julki Żurek. Dziękujemy klerykowi Adamowi Malinowskiemu za zaproszenie i całej społeczności seminaryjnej za ciepłe przyjęcie :)

Nasza parafia przeżywała uroczystość wprowadzenia relikwii bł. Jana Pawła II do naszej świątyni. Uroczystej Eucharystii o 16:00 przewodniczył ks. inf. Edmund Markiewicz, który od piątku przygotowywał nas poprzez głoszenie Słowa Bożego do tej wielkiej dla nas uroczystości. Homilię w tę uroczystość wygłosił ks. Mirosław Bielecki ze wspólnoty Ogniska Światła i Miłości w Kaliszanach. Podczas Eucharystii został również poświęcony obraz bł. Jana Pawła II. Swym śpiewem uroczystość uświetnił zespół "Jarzębina" z Kocudzy.

Fot. ks. Leszek

W piękny sobotni poranek Oazowicze wybrali się do Krościenka gdzie znajduje się Centrum Ruchu Światło - Życie, oraz jest tam pochowany ks. Franciszek Blachnicki założyciel Ruchu. Po zwidzeniu Centrum wspięli się na Trzy Korony. Ostatnią atrakcją była tama w Niedzicy. Wszyscy wrócili zadowoleni i bardzo zmęczeni - bo jak tu nie być zmęczonym skoro wyjazd z Biłgoraja był o 3:30 i cały dzień "na nogach"? :D

Oazowicze Eucharystią o 16:00 rozpoczęli nowy rok formacji w Ruchu Światło - Życie. Animatorzy otrzymali nominacje do poszczególnych grup. Po uczcie duchowej był czas na ucztę dla ciała czyli ognisko! :)

Nasz zespół "Kanaan" zdobył III miejsce! Serdecznie gratulujemy!

Z rąk ks. bpa Mariusza Leszczyńskiego w Katedrze Zamojskiej nasz diakon Rafał Muda wraz z 7 innymi diakonami ze swojego roku przyjęli święcenia kapłańskie.

Kazanie głosił ks. Jarosław Przytuła Prefekt naszego Diecezjalnego Seminarium.

Sakramentu bierzmowania udzielał Ks. Bp Jan Sobiło

Foto: p. Maria Szado

Konferencje prowadził ks. Krzysztof Hawro wikariusz z parafii Goraj.

Nabożeństwo prowadził ks. Jan Cielica

Sumie Odpustowej przewodniczył Ks. Płk Prałat Andrzej Puzon

Droga Krzyżowa z dn. 23.03.2012 prowadzona przez młodzież z Gimnazjum nr. 2 im. Stefana Batorego

W dniach 9-11 marca część osób z naszego zespołu Kanaan uczestniczyła w I Archidiecezjalnych Warsztatach Muzyki Liturgicznej, które odbyły się w lubelskim klasztorze ojców dominikanów.

Następna Msza o uzdrowienie bedzie odprawiona 25 maja.

Przez całą I Niedzielę Wielkiego Postu gościliśmy dwie Siostry Klaryski z Pawłodaru w Kazachstanie. Po Mszach Św. zbierały one datki na budowę Kościoła w Kazachstanie. Serdeczne "Bóg zapłać" dla wszystkich, którzy wsparli finasowo Siostry z Pawłodaru.

8 stycznia br. odbyło się Rejonowe Spotkanie Opłatkowe Domowego Kościoła. Na tym wspólnym radosnym spotkaniu zgromadziło się 16 rodzin z rejonu biłgorajskiego. To wydarzenie odbyło się w duchu radości i miłości :)

Rekolekcje prowadził ks. Piotr Spyra.

W dniu 11 listopada wraz z oazowiczami naszej Parafii udaliśmy się na cmentarz, aby tam modlić się za zmarłych, którzy polegli w obronie Ojczyzny jak również za naszych bliskich zmarłych.

fot. Smutek i Konrad Matysiak

Nowe zdjęcia z trasy Staszów - Jasna Góra!!!

Fot. Kinga Wróblewska

Sztuka wystawiana przez dzieci i młodzież z Oazy.

Fot. Elżbieta Smutek

Prowadził Ks. Krzysztof Krukowski

Fot. Szymon Wołoszyn

Fot. Elżbieta Smutek

Fot. Ks. Leszek Boryło

S. Danuta Ziomek ze Zgromadzenia Sióstr Opatrzności Bożej od 11 lat pracuje w Kamerunie

Zostali oni laureatami tegoż festiwalu. Fot. Ks. Krzysztof Bylina

Fot. Ela, Jola, Janek

W tym Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki Religijnej w Gliwicach, Kanaan otrzymał wyróżnienie.

Poświęcenie nowej figury Matki Bożej Fatimskiej

rekolekcjonista ks.Jerzy Smoleń

Fot. Elżbieta Smutek

Fot.Damian "Pastor" Burdzań

Zespół Kanaan

Na próbie i na koncercie

fot. Elżbieta Smutek

Powrót